ثروت اصلی کشور ایران در ذهن جوانان ماست
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در اولین رویداد کارآفرینی حوزه سلامت شمال کشور:

ثروت اصلی کشور ایران در ذهن جوانان ماست

اسرارامروزاولین رویداد کارآفرینی حوزه سلامت شمال کشور ( استارتاپ ویکند) با همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دانشکده پزشکی رشت برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز،  اولین رویداد کارآفرینی حوزه سلامت شمال کشور ( استارتاپ ویکند) با همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دانشکده پزشکی رشت برگزار شد. در این رویداد که دانشجویانی از استان های مازندران، اراک، تهران، زنجان، شیراز و اصفهان حضور داشتند دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، ضمن قدردانی از حضور وتلاش  دانشجویان بابت ایده های خوب  ، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال ۹۵ در شرایطی که با بحران های مالی بسیار زیادی مواجه بود یک برنامه استراتژیک برای ۱۰ سال آینده نوشت و چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی را تعیین کرد.

یوسف زاده با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر  دارای 40 شرکت و هسته فناور است، خاطرنشان کرد: زمانی می توانیم در مورد دانشگاه  نسل سوم صحبت کنیم که دانشجویانی فعال و ایده پرداز داشته باشیم. دانشجویانی که بعد از فارغ التحصیلی به دنبال جذب در ادارات دولتی نبوده، بلکه با خلاقیت و نوآوری شرایط اشتغال سایر دانشجویان را نیز فراهم می کنند.

وی با اشاره به اینکه حجم بالای افراد تحصیل کرده جامعه، می تواند آینده کشور را بسازد و چرخ های اقتصاد کشور را به حرکت در آورد، ، خاطر نشان کرد: مردم فکر می کنند ثروت کشور در منابع زیرِ زمینی است اما ثروت اصلی کشور ایران در ذهن جوانان ماست و در حال حاضر تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان این کشور (۱۰ میلیون فارغ التحصیل و 5 میلیون دانشجوی در حال تحصیل ) حتی از جمعیت کشور نروژ بیشتر است.

وی  هدف از برگزاری این برنامه را آشنایی دانشجویان با شاخص های دانشگاه نسل سوم عنوان کرد و آن را بستر مناسبی برای شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای دانشجویی دانست.

رییس دانشگاه  در پایان  یادآورشد: استقبال دانشجویان  در این این رویداد نشان داد که باید سیاست‌گذاران کشور نگاه خود را تغییر داده و از وجود دانشجویان در مسایل کلان کشور بیشتر بهره مند شوند.

در  این رویداد بزرگ سه روزه ،   67 ایده خلاقانه از سوی دانشجویان و دانش آموزان  و پرسنل ارایه شد و طی آن 15 ایده با رای حاضران و داروران، به عنوان ایده های برتر انتخاب شدند.

لازم به یادآوری است تیم روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز به عنوان تنها تیم کارمندی توانست با ارایه یک ایده خلاقانه در لیست 15 ایده برتر این رویداد کارآفرینی قرار بگیرد.

در سومین روز از این رویداد  پنج ایده برتر رویداد کارآفرینی حوزه سلامت شمال کشور (استارتاپ ویکند حوزه سلامت)، از سوی تیم داوری معرفی شد.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸ بعد از ظهر
کد خبر: 0864942
آخرین خبر ها
گزیده خبرها