از قشر جوان و پویای دانشجویی انتظار بیشتری برای مشارکت در اهدای خون داریم
رئیس پزشکی اداره کل انتقال خون استان گیلان :

از قشر جوان و پویای دانشجویی انتظار بیشتری برای مشارکت در اهدای خون داریم

اسرارامروزکارگاه یک روز در خصوص اهدای خون ، اهدای سینگل پلاکت ، اهدای سلولهای بنیادی خونساز در اداره کل انتقال خون استان گیلان برگزار شد.

کارگاه آموزشی در راستای فرهنگ سازی اهدای خون با حضور دانشجویان دانشگاه علوم پایه و اعضای کانون هلال احمر دانشجویان دانشگاه گیلان در سالن علوم پایه با حضور دکتر گیتی ایزدی پور رئیس پزشکی اداره کل انتقال خون استان برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، دکتر گیتی ایزدی پور با بیان اینکه به علت برودت هوا کاهش مراجعات اهداکنندگان را داریم گفت : نیاز بیماران در مراکز درمانی به تزریق خون همچنان باقی است و از اقشار مختلف جامعه علی الخصوص دانشجویان که قشر جوان و فرهنگساز جامعه هستند انتظار بیشتری برای درک شرایط موجود و مشارکت داریم.

وی به حضور پررنگ قشر دانشجو اشاره کرد و افزود :  حضور دانشجویان ،قشر فرهیخته  جامعه بخصوص بانوان دانشجو  پررنگ بوده است و این  نوید خوبی در راستای حضور قشر باسواد و تحصیلکرده در امر اهدای خون می باشد.

دکترگیتی ایزدی پور مسئول جذب اهداکنندگان اداره کل انتقال خون گیلان با بیان اینکه در کل جمعیت اهداکننده خون در سال گذشته 4 ممیز 37 صدم درصد را بانوان تشکیل داده اند اظهار کرد : با این مقایسه آماری و بیش از سه برابر بودن اهدای خون بانوان تحصیلکرده نسبت به کل بانوان اهداکننده می توان نتیجه گیری کرد که تحصیلات در رفع باورهای نادرست نسبت به اهدای خون بانوان نقش بسزایی ایفا می کند .

مسئول جذب اهداکنندگان اداره کل انتقال خون گیلان در خصوص ترس بانوان از کم خونی  خاطرنشان شد : متاسفانه در جامعه ما ترس از  کم خونی باعث شده  بانوان تمایلی به مراجعه به مراکز خونگیری وتیم های سیار مستقر در ادارات وسازمانها ازخود نشان ندهند ؛ اکثربانوان  شاید اصلا دچار کم خونی نباشندو این اطمینان را به بانوان میدهیم که با معاینات قبل از اهدای خون تحت هیچ شرایطی از افراد کم خون ،خونگیری به عمل نمی آید.

مدیرپزشکی اداره کل انتقال خون استان گیلان در پایان از قشر مطلع وآگاه  دانشجو بخصوص دانشجویان عزیزی که با فداکاری خون خود را برای نجات جان بیماران اهدا می کنند و در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون تلاشهای مضاعفی دارند برای تشکیل کانون دانشجویی اهدای خون دعوت کرد.

در این کارگاه یک روز در خصوص اهدای خون ، اهدای سینگل پلاکت ، اهدای سلولهای بنیادی خونساز صحبت شد.

ارسال شده در دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵ قبل از ظهر
کد خبر: 2704294
آخرین خبر ها
گزیده خبرها