از 52 شهر استان 36 شهر دارای طرح جامع است
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان:

از 52 شهر استان 36 شهر دارای طرح جامع است

اسرارامروزمدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت: از  16 شهر  بدون طرح جامع و تفصیلی، 6  شهر دارای طرح هادی شهری و 3  شهر نیز در فرایند اجرای طرح هادی شهری قرار دارند.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان گفت: از 52  شهر این استان 36 شهر  دارای طرح جامع است، که در این میان 27  شهر علاوه بر طرح جامع، طرح تفصیلی دارند و 6 شهر در حال تهیه طرح تفصیلی مجدد می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز ، خدیجه انشاء مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گیلان افزود: از  16 شهر  بدون طرح جامع و تفصیلی، 6  شهر دارای طرح هادی شهری و 3  شهر نیز در فرایند اجرای طرح هادی شهری قرار دارند.

وی، از اجرای طرح جامع تجدید نظر در 2 شهر رودسر و آستارا و 5 طرح تفصیلی تجدید نظر خبر داد و گفت: امید است مسئولان مرتبط در تسریع انجام فرآیند تهیه و تصویب طرح جامع و تفصیلی شهرهای دارای شرایط، همکاری و تامل را با این اداره کل داشته باشند.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : با توجه به ارزشمند بودن زمین و اراضی کشاورزی در استان گیلان که ثروت ملی محسوب می گردد از اینرو تهیه طرح های جامع و تفصیلی با نگاه مدیریت خردمندانه سرزمین از اهمیت بسزا برخوردار است از این رو ایجاد تعادل در شهر در فضا های سکونت ، کار ، فعالیت و تفریح و... به منظور انسجام بخشی و ارتقاء زندگی کارآمدی و قانونمند کردن ساخت و ساز در شهر با توجه به جمعیت هر شهر ،  نحوه پراکنش جمعیت و استفاده بهینه از عرصه ها به جهت تامین کاربری های عمومی ( سبز ، آموزشی ، درمانی ، ورزشی ، سایر تاسیسات عمومی ، حمل و نقل و ... ) در طرح های جامع و تفصیلی و ضوابط مربوطه لحاظ می گردد.

انشاء  در پایان گفت: توسعه پذیری، نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکن، صنعت، بازرگانی، اداری و کشاورزی و تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومی شهری از دیگر مزایای طرح جامع و تفصیلی است.

گفتنی است ، استان گیلان  با جمعیتی افزون بر  2530969  نفر دارای 52  شهر و بیش از 2500  روستا و آبادی است.

ارسال شده در دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵ بعد از ظهر
کد خبر: 5290748
آخرین خبر ها
گزیده خبرها