۴۰۰هزار اصله نهال توت در مزرعه پرند، با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیون ریال تولید می شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

۴۰۰هزار اصله نهال توت در مزرعه پرند، با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیون ریال تولید می شود

اسرارامروز رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان  گفت: این طرح در راستای احیای صنعت نوغانداری کشور و ترغیب و تشویق بهره برداران  و تولید کنندگان عرصه تولید پیله کرم ابریشم اجرا می شود.

علی درجانی؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به همراه مهندس سروی رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور از مزرعه تولید نهال توت سالم و استاندارد شهرستان فومن (مزرعه پرند) بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، در این مزرعه، نهال توت سالم و استاندارد توسط شرکت کرم ابریشم استان که طرف قرارداد با سازمان جهاد کشاورزی گیلان است ، تولید می شود.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در این بازدید گفت: این طرح در راستای احیای صنعت نوغانداری کشور و ترغیب و تشویق بهره برداران  و تولید کنندگان عرصه تولید پیله کرم ابریشم اجرا می شود و با  استفاده از اعتبارات یارانه نهال در تولید نهال توت ،۴۰۰ هزار اصله نهال توت به منظور توزیع در استان گیلان و استان های کشور تولید می شود.

وی افزود: این میزان تولید با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیون ریال تحت نظارت کمیته نهال استان انجام می شود.

درجانی با تاکید بر اینکه دوره های آموزشی حفظ نباتات برای کنترل آفت درخت توت ضروری است، خاطر نشان کرد: در راستای ارتقا دانش فراگیران نوغانداری، مراکز جهاد کشاورزی شهرستان با همکاری شرکت کرم ابریشم دوره های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت برگزار می نماید.

ارسال شده در دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۲ بعد از ظهر
کد خبر: 9439763
آخرین خبر ها
گزیده خبرها