وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی گیلان  تقدیر کرد

وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی گیلان تقدیر کرد

اسرارامروزهیئت رییسه وزارت بهداشت در جلسه در جلسه شورای معاونان وزارت بهداشت ، از ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بابت اجرای موفق این برنامه در گیلان تقدیر کرد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در جلسه شورای معاونان وزارت بهداشت و جلسه معاونان درمان ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور، تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در خصوص استقرار نظام ارجاع تشریح کرد و مورد تقدیر مسوولان ارشد وزارتی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز،  دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در جلسه شورای معاونان وزارت بهداشت که به ریاست دکتر ایرج حریر چی برگزار شد، ضمن تشریح پروژه نظام ارجاع الکترونیک گیلان (پروژه مارلیک)، نقات قوت و دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این زمینه را عنوان کرد.

یوسف زاده، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تیرماه امسال تا آبان ماه جاری در بستر سامانه نظام ارجاع الکترونیک ، به بیش از 3 هزار بیمار خدمات سلامت ارایه کرد و در این زمینه باز خوراند 35 درصد مراجعین نیز به صورت الکترونیکی به پزشک ارجاع دهنده برگشت داده شده است تا در پرونده الکترونیک سلامت آنها ثبت شود.

هیئت رییسه وزارت بهداشت در این جلسه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بابت اجرای موفق این برنامه در گیلان تقدیر کرد.

دکتر جان بابایی- معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که استقرار نظام ارجاع الکترونیک در گیلان با رهبری و حضور مستقیم و میدانی شخص رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ثمر نشسته است، گفت: دکتر یوسف زاده پس از تشکیل تیم مستقل برای استقرار نظام ارجاع الکترونیک توانست با مدیریت مستقیم خود این کار را به پیش ببرد.

وی افزود: حضور روسای دانشگاه های علوم پزشکی جهت استقرار این طرح مهم می تواند حایز اهمیت باشد.

معاون درمان وزارت بهداشت، اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مهندسی منطقه ای و با توجه به شرایط جغرافیایی خود این کار ارزشمند را انجام داده است و آن چه که برای انجام این کار، بسیار حایز اهمیت است، همکاری پزشکان خانواده و مراکز بهداشتی در گیلان بسیار بالا بوده است.

جان بابایی گفت: استان  گیلان با ثبت 35 درصد بازخوراند نظام ارجاع، یکی از دانشگاه های پیشتاز در کشور است و مهمترین اتفاقی که در گیلان در این زمینه رقم خورد استفاده از سامانه کشوری سیب در این استان است.

وی ادامه داد: به دلیل محرومیت مردم در روستاها نظام ارجاع الکترونیک ارزشمند ترین اقدام در گیلان است که می تواند در این خصوص مثمر ثمر باشد و از این پس سعی خواهد شد، توزیع منابع در دانشگاه ها بر اساس نظام ارجاع الکترونیک دانشگاه صورت گیرد.

ارسال شده در دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴ بعد از ظهر
کد خبر: 2147507
آخرین خبر ها
گزیده خبرها