حل مشکل 50 ساله زباله سراوان ، نیازمند همکاری و عزم مردم مسئولان است
فرماندار شهرستان رشت:

حل مشکل 50 ساله زباله سراوان ، نیازمند همکاری و عزم مردم مسئولان است

اسرارامروز.فرماندار شهرستان رشت، گفت:دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، دستور پرداخت اعتبارات دستگاه زباله سوز را داده است.

دکتر میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت، در یک گفتگوی ویژه خبری با اشاره به سابقه 50 ساله دفن غیر بهداشتی زباله در سراوان گفت: آلودگی آب و خاک و هوای ناشی از انباشت زباله، مردم خون گرم و مهربان سروان را با مشکلات زیست محیطی مواجه کرده است و از مشکلات جدی شهرستان است که باید حل شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، وی با تاکید بر اینکه رفع این مشکل نیازمند همکاری مردم و عزم همه مسئولان است، خاطر نشان کرد: بر این اساس، قرار دادی باشرکت لوله سازی شمال در مورد تصفیه شیرابه های زباله صورت گرفته است.

مومنی زاده تصریح کرد: تست آزمایشی این طرح شروع شده و با راه اندازی آن، به زودی تصفیه شیرابه در محل سروان رشت شروع خواهد شد و با پیگری ویژه در اولویت برنامه ها قرار دارد.

وی ، اظهار کرد: دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، دستور پرداخت اعتبارات دستگاه زباله سوز را داده است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا نیازمند فرهنگ سازی و همکاری همه آحاد جامعه است، گفت: اجرای کامل این طرح، حجم زباله و به تبع آن آلودگی را تا قریب به نیمی از وضعیت موجود کاهش می دهد. لذا اجرای آن باید با جدیت بیشتری توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر دنبال شود.

دکترمومنی زاده در ادامه با اشاره به وجود 27 درصد از زمین های کشاورزی درشهرستان رشت ، خاطرنشان کرد: 64 هزار هکتار شالی و 7هزار هکتار اراضی باغی در شهرستان رشت وجود دارد و برای ارتقا معیشت کشاورزان، توجه به کشاورزی باید در اولویت برنامه ها قرارگیرد.

وی با اشاره به لایروبی رودخانه ها و استخرها اظهار کرد: 102پهنه استخر در این شهرستان قرار دارد که لایروبی 20 استخر، صورت گرفته یا در دست انجام است.

وی با تاکید بر اینکه جهت مقابله با بحران آب کشاورزی از هم اکنون باید موانع را شناسایی و رفع نمود، افزود:. از همه ظرفیت ها در این راستا باید بهره گرفته شود تا از بروز خسارت به کشاورزان درسال زراعی آتی جلوگیری شود.

فرماندار شهرستان رشت به راههای روستایی این شهراشاره و خاطر نشان کرد: بهسازی و توسعه راهها یکی از عوامل مهم توسعه اقتصادی است. 

دکتر مومنی زاده با تشکر از اهتمام فراوان نمایندگان مردم شهرستان رشت درمجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: میانگین شاخص برخورداری راه گیلان 54درصد است که این شاخص در شهر رشت 56 درصد است.

وی اظهار کرد: یک هزارو 800 کیلومتر راه در شهر رشت وجود دارد که از این مجموع 730 کیلومتر نیازبه آسفالت دارد.

وی ادامه داد: در دهه فجر امسال 170 کیلومتر از راههای این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید و با بهره برداری از این پروژه ، شاخص برخورداری راه،این شهرستان به 60 درصد می رسد.

ارسال شده در دوشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
کد خبر: 4357477
آخرین خبر ها
گزیده خبرها