هنوز امکانات اولیه برای مقابله با بحران  نداریم
شهردار خمام :

هنوز امکانات اولیه برای مقابله با بحران نداریم

اختصاصی/اسرارامروزموسی فکور شهردار خمام در جلسه بررسی مباحث مدیریت بحران شهرستان رشت که در فرمانداری با حضور فرماندار، مدیران کل و مسئولین  برگزار شد با اشاره به اهمیت پیشگیری در مدیریت بحران ، گفت: پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی از محورهای مدیریت بحران هستند. 

موسی فکور شهردار خمام در جلسه بررسی مباحث مدیریت بحران شهرستان رشت که در فرمانداری با حضور فرماندار، مدیران کل و مسئولین  برگزار شد با اشاره به اهمیت پیشگیری در مدیریت بحران ، گفت: پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی از محورهای مدیریت بحران هستند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، شهردار خمام با بیان اینکه باید آمادگی خود در مدیریت بحران را با برنامه ریزی افزایش دهیم، افزود: بروز رسانی تجهیزات مهمترین چالش در مقابله با بحران ها است.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه امروز به فکر بروزرسانی نیستیم ، اضافه کرد: هنوز امکانات اولیه برای مقابله با بحران نداریم. 

فکور ضمن تقدیر از فرماندار شهرستان رشت برای برگزاری این جلسه پیش از بحران ، گفت: شهرداریها در بخشها بازوان فرمانداریها هستند و اگر در تخصیص اعتبارات در هرسال یک امکان به امکانات شهرداریها اضافه کنیم بخشی از نیازمندیهای رفع می شود. متاسفانه در زمان بودجه ریزی بحران عموما به بازسازی توجه می شود و موضوع پیشگیری مورد توجه قرار نمی گیرد و متاسفانه ما در بحث پیشگیری در بحران ضعیف هستیم.

وی ،گفت: ما آمادگی کامل داریم اما در بحث امکانات کاملا فقیر و ضعیف هستیم. اکنون برای تامین لاستیک لودر با قیمت 16 میلیون تومان با مشکل روبرو هستیم و نیاز به امکاناتی نظیر تیغه برفروب،موتور آبکش، خودروی آتش نشانی،مکنده دود، بالابر، نردبان آتش نشانی و ... هستیم.

وی در پایان با اشاره به داغدار شدن خانواده ها در کمربندی خمام و تصادفات متعدد، گفت:حوادث تلخ تصادفات متعدد در کمربندی خمام به دلیل سرعت بالا، جان عزیزان خانواده ها را می گیرد. اکنون کمربندی در داخل محدوده شهر خمام است و باید قوانین حاکم بر کمربندی قوانین راهور باشد نه قوانین پلیس راه . باید سرعت در این کمربندی بر اساس سرعت داخل شهر باشد و سرعت گیر نصب شود و بجای گاردریل جدول گذاری شود.

ارسال شده در شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶ بعد از ظهر
کد خبر: 6112042
آخرین خبر ها
گزیده خبرها