عمر مفید شبکه های توزیع برق رشت به پایان رسیده است
قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان و مدیر توزیع برق شهرستان رشت :

عمر مفید شبکه های توزیع برق رشت به پایان رسیده است

اختصاصی/اسرارامروزمحمد تقی مهدیزاده قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان و مدیر توزیع برق شهرستان رشت در جلسه بررسی مباحث مدیریت بحران و ضعف برق شهرستان رشت که با حضور مدیران کل استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه شهرستان رشت با حدود بیش از 525هزار مشترک یکی از شهرستان های بزرگ کشور می باشد که بالای 5/1 درصد مشترکین کشور را به خود اختصاص داده است و 38 درصد مشترکین استان را دارد.

محمد تقی مهدیزاده قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان و مدیر توزیع برق شهرستان رشت  در جلسه بررسی مباحث مدیریت بحران و ضعف برق شهرستان رشت که با حضور مدیران کل استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه شهرستان رشت با حدود بیش از 525هزار مشترک یکی از شهرستان های بزرگ کشور می باشد که بالای 5/1 درصد مشترکین کشور را به خود اختصاص داده است و 38 درصد مشترکین استان را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان با اشاره به وجود  8500 کیلومتر شبکه های 20 کیلو ولت فشار ضعیف در شهرستان رشت، افزود: بجز 1200 کیلومتر تجهیز شبکه با کابل خودنگهدار و تجهیز کابلهای زیرزمینی محدود که در حدود سه سال گذشته در این شهرستان انجام شده است بقیه شبکه توزیع در بحرانهای احتمالی آبستن حوادث می توانند باشند.

مهدیزاده با بیان اینکه  در طول 50 سال گذشته 13 برف سنگین در استان گیلان داشته ایم که  8 برف سنگین در طول 10 سال گذشته اتفاق افتاد، اضافه کرد: این موضوع نشانگر این است که اقلیم استان گیلان با سرعت در حال تغییر است .

وی در ادامه این جلسه خاطرنشان کرد: در سال 95 ما دو برف سنگین داشته ایم که کمتر از دو هفته بود که کانون این بحران هم در شهرستان رشت بود. همچنین تخریب هایی داشتیم که در بحرانهای بعدی ممکن است خودش را نشان بدهد و به دلیل کمبود اعتبارات نتوانستیم به آنها بپردازیم!

این مقام مسئول در شرکت توزیع نیروی برق شهرستان رشت با تاکید بر اینکه متاسفانه خیلی از وعده ها در تامین اعتبار برای بازسازی و تجهیز شبکه توزیع نیروی برق در سال 1395 تحقق پیدا نکرد ، یادآور شد: بعد از برف سال 1395 ما 850 کیلومتر کابل خود نگهدار در سطح شهرستان رشت کار کردیم و تکمیل خسارات وارده در آن سال نیاز به اعتباراست.

وی با تاکید بر اینکه شبکه توزیع برق شهر رشت فرسوده و پیر هستند، عنوان کرد:عمر مفید شبکه های توزیع برق به پایان رسیده است و قدمت شبکه های ما به گونه ای است که باید به سمت بازسازی شبکه ها برویم .

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان گفت: ساخت و سازهای بی رویه در شهر رشت باعث شده که جایی برای نصب تاسیسات برق نداشته باشیم که می توان در این خصوص به مناطقی همچون حمیدیان، پیرکلاچای، سلیمانداراب و جماران اشاره کرد. ضمن اینکه در بحرانهای احتمالی امکان تردد ماشین آلات به این مناطق وجود ندارد.همچنین باقی ماندن تخریب اثرات رویت ناپذیر بحران برف گذشته می تواند در بحرانهای برف بعدی مشکلاتی را ایجاد کند.

وی با اشاره فول بار بودن پستهای 63 کیلو و نیاز به سه پست جدید و افزایش قدرت یک پست در شهر رشت خاطرنشان کرد: سه اولویت در شهرستان رشت باید مدنظر قرار گیرد.در ابتدا 1600 کیلومتر خطوط هوایی شرکت توزیع که عمرشان به پایان رسیده بصورت اضطراری باید با کابل خود نگهدار تجهیز شودکه بیش از 140 میلیارد تومان هزینه دارد. همچنین حداقل درحوزه ی شهری و روستایی به نصب حدود 500 دستگاه ترانس جدید نیاز داریم که حدود 55 میلیارد اعتبار می طلبد و در آخر در حوزه بخش ها در دو نقطه خشکبیجار و سنگر باید پست 20/63 ایجاد شود که خیلی از مشکلات ضعف برق این مناطق را رفع می کند .

مهدیزاده تاکید کرد: اگر اینها تحقق پیدا کند می توانیم ادعا کنیم که شبکه توزیع برق شهرستان رشت دارای قابلیت اطمینان مناسبی در بحرانهای احتمالی است.

ارسال شده در شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳ بعد از ظهر
کد خبر: 7058558
آخرین خبر ها
گزیده خبرها