بیش از 8  هزار میلیارد ریال تسهیلات در استان گیلان پرداخت کردیم
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر استان گیلان:

بیش از 8 هزار میلیارد ریال تسهیلات در استان گیلان پرداخت کردیم

اختصاصی/اسرارامروزرتبه اول تا چهارم شبکه بانکی کشور را در جذب منابع در سال گذشته کسب کردیم/ طرح بزرگ همیاران مهربانک قرض الحسنه مهر ایران آغاز شد/ از ابتدای سالجاری تاکنون 240 میلیارد تومان تسهیلات در گیلان پرداخت شده است/ در موضوع مسؤلیت های اجتماعی از بدو تاسیس تاکنون، 630 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردیم/ رتبه دوم استان گیلان در پرداخت وام ازدواج را در سالجاری کسب کردیم

هر ساله 22 آذر مصادف با تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران ایران است. اولین شعبه  بانک قرض الحسنه مهر ایران در آذر ماه 1386 در استان کرمانشاه افتتاح شد. آمار قابل توجه 4 میلیون تسهیلات پرداختی در طول 11 سال در این بانک نشان می دهد که شرایط برای دریافت تسهیلات آسان است و در تضامین با مماشات و سعه صدر برای حل مشکلات مردم گامهای خوبی برداشته است. قرض الحسنه یک صدقه جاریه است و در این بانک سودی دریافت و یا پرداخت نمی شود.

در این راستا همزمان با یازدهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران، محمد بلادی چولابی مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر استان گیلان در نشست خبری با رسانه ها گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران بعد از گذشت ۱۱ سال از نهالی کوچک به درختی تنومند تبدیل شده است .

به پزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان گیلان افزود: این بانک با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال و با مشارکت 10 بانک‌های دولتی و نیمه دولتی کشور در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد و در سراسر کشورآغاز به کار کرد.

وی به اجرای عملیات بانکی اسلامی در این بانک اشاره کرد و یادآور شد:  هدف از تشکیل این بانک کمک به رشد و توسعه اقتصادی کشور از طریق تأمین نقدینگی جهت رفع نیازهای ضروری اشخاص حقیقی ، درمان بیماریها،  حمایت از نیازمندان، حمایت از سازمانهای مردم نهاد، حمایت از کالای ایرانی ، حمایت از اقشار دانشجو و بنیان های علمی کشور، پرداخت تسهیلات به اشخاص حقوقی که در امور خیریه فعالیت دارند،  حمایت از کارآفرینی و اشتغال زایی می باشد تا بتواند در کاهش آسیب های اجتماعی به طور مؤثر حضور داشته باشد.

چولابی در ادامه به دلایل  استقبال مردم برای مشارکت در سپرده گذاری در بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت و اضافه کرد: شفافیت کامل در امور مالی بطوریکه در چندین  دوره اولین بانکی است که صورت های مالی مطابق با استانداردهای جهانی ارائه کرد ، زیان ده نبودن ،  کاهش ریسک نسبت مطالبات به تسهیلات کمتر از یک درصد، سیستم آنی معدل گیری مشتریان بانک از طریف فضای الکترونیکی جهت دریافت تسهیلات ، رسیدگی به امور مشتریان در اسرع وقت و تکریم ارباب رجوع بدون توجه به طبقات اجتماعی از جمله دلایل موفقیت های این بانک در جلب اعتماد عمومی است.

وی با بیان اینکه فعالیت تخصصی این بانک در حوزه تسهیلات قرض ا لحسنه است، اعلام کرد: فعالیت تخصصی این بانک فقط جذب منابع و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار در صد است یعنی افرادی که در این بانک دارای حساب قرض الحسنه پس‌انداز یا جاری هستند می‌توانند بر اساس ضوابط از تسهیلات بانک استفاده نمایند و از نظر ساختار الکترونیکی و بعضی خدمات مانند حساب جاری همپای سایر بانک ها و حتی فراتر از آنها می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان گیلان، گفت: 8 هزار و 167 میلیارد ریال در قالب 90 هزار تسهیلات از ابتدای تاسیس  این بانک تاکنون در استان گیلان ، تسهیلات پرداخت شده است.

چولابی با بیان اینکه در طول سال گذشته 180 میلیارد تومان در قالب حدود 16 هزار تسهیلات پرداخت شده است، یادآور شد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۱۷ هزار و 551 تسهیلات به مبلغ 240 میلیارد تومان پرداخت شده است که پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به ۲۰ هزار برسد.

چولابی با بیان این خبر که بانک قرض الحسنه مهر در استان گیلان توانست رتبه اول تا چهارم شبکه بانکی در جدب منابع را کسب کند، افزود: در سال گذشته حدود ۸۳ درصد و از ابتدای سالجاری تاکنون نیز ۳۰ درصد رشد منابع داشتیم که این مهم با همت پرسنل این بانک  و دعای مردم شریف گیلان محقق شده است.

این مقام مسئول در ادامه به پرداخت تسهیلات 30 میلیون ریالی به یکهزار و 929 بانوان سرپرست خانوار در قالب مسئولیتهای اجتماعی در سالجاری اشاره کرد و گفت: این بانک در استان گیلان در موضوع مسؤلیت های اجتماعی از بدو تاسیس تاکنون، به حدود 13 هزار نفر 630 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد و در سالجاری نیز تاکنون  در یک نهضت و بسیج همگانی ، 144 میلیارد ریال در قالب 1912 تسهیلات پرداخت نموده است که  بخش عمده آن به تسهیلات اندوخته بانوان مهر ایران بود.

وی در ادامه به تسهیلات در قالب مسئولیتهای اجتماعی اشاره کرد و گفت: حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از اقشار اسیب دیده در قالب مسئولیت های اجتماعی به شدت مورد استقبال قرار گرفت و در این طرح از زلزله زدگان ، احداث مدارس ، پرداخت تسهیلات به زنان بی سرپرست، کمک به مدد جویان کمیته امداد، کمک به ازادی زندانیان جرایم غیر عمد و اهدای تسهیلات به زندانیان بعد از آزادی حمایتمی شوند.

چولابی در ادامه به 16 محصول بانک قرض الحسنه مهر ایران در بخشهای حقوقی، حمایتی،اعتبار در حساب جاری و اعطای تسهیلات از محل سپرده های ویژه گفت: طرح های امتیازی، طرح های حمایتی، مهر زرین، طرح دو در یک، پیوند مهر یک و دو، اندوخته بانوان، اندوخته خانواده، همیاران مهر، رویش باور، تداوم مهر، پذیرش مهر و ...  از جمله این محصولات برای اشخاص حقیقی است که نیاز تمام متقاضیان با هر سلیقه ای را برآورده می سازد.

وی به رتبه دوم بانک قرض الحسنه مهر در استان گیلان اشاره کرد و گفت: در سالجاری به 605 نفر وام ازدواج پرداخت کردیم.

این مقام مسئول افزود: در سطح استان گیلان 18شعبه داریم و اگر در شهری شعبه نداشته باشیم میتوانند افتتاح حساب آنلاین انجام دهند و کمیت اثری در عملکرد و بازده این بانک ندارد.

بلادی چولابی  با بیان طرح تبدیل کارت بانک قرض الحسنه مهر ایران به کارت سوخت گفت: به منظور سهولت هموطنان در پرداخت بهای سوخت، اجرای طرح پرداخت الکترونیک بهای سوخت با کارت هوشمند از طریق کارت های شتابی بانک قرض الحسنه مهر ایران امکان پذیر است و متقاضیان علاوه بر استفاده از خدمات فوق، از محل میانگین گردش حساب خود از تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد،  امکان دریافت دو وام قرض الحسنه (طرح دو در یک)، عدم نیاز به کارتهای جدید و تجمیع کارت ها در یک کارت نیز برخوردار می شوند.

وی در ادامه به طرح همیاران مهر با کارمزد صفر تا 2 درصد اشاره کرد و گفت: همیاران مهر می تواند به بسیاری از نیازمندان کمک کند. در این طرح، متقاضیان مبلغ مورد نظر خـود را در قـالب عقــد صــلح و به صــورت بلاعــوض در حســابی تعریـف شده، نـزد بانــک قرض الحسنه مهر ایران واریز می‌کنند و بانک متعهد می شود مبالغ اهدا شده از سوی خیرین را به پرداخت تسهیلات به اقشار نیازمند جامعه در زمینه‌های اشتغال، تأمین معیشت جوانان، بانوان سرپرست خانوار، درمان، تحصیل ، بازسازی و توسعه‌ی روستاها و مناطق محروم و ... تخصیص دهد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در گیلان ماهیت و فلسفه‌ی این طرح را ، توانمندسازیِ نیازمندان، مشارکت مردم ، تقویت حس نوع دوستی و بهره‌مندی از اجر معنوی و خیر دائمی از طریق چرخش مداوم مبلغ اهدایی خیرین عنوان کرد  و گفت: اجرای این طرح منجر به کاهش فاصله‌ی طبقاتی و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

چولابی ادامه داد: از طریق مراجعه به وب سایت بانک به آدرس www.qmb.ir و ورود به صفحه همیاران مهر می‌توانید با استفاده از لینک اشتراک‌گذاری، دیگران را از این طرح آگاه نمایید و با این کار باعث گسترش نیکی و کمک به پیشبرد اهداف طرح شوید.

وی با دعوت از دستگاه های اجرایی برای سپرده گذاری در این بانک دعوت کرد و یادآور شد: طبق آمار نزدیک 45 درصد از سازمان ها و نهاد های دولتی گیلان با ما همکاری دارند و تلاش می کنیم تا سال آینده تمام سازمانها و نهادهای دولتی در این بانک حساب باز کنند.

چولابی در پایان با تاکید بر اینکه اتحاد ، مودت و همبستگی و خلوص در کار رمز رشد منابع این بانک در گیلان است ، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران بانک محرومین است و تلاش می کنیم اقشار ضعیف جامعه به راحتی بتوانند با دریافت تسهیلات ، مشکلات خود را رفع نمایند.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰ بعد از ظهر
کد خبر: 6243649
آخرین خبر ها
گزیده خبرها