قبوض کاغذی حذف می شوند

قبوض کاغذی حذف می شوند

اسرارامروزوزیر ارتباطات از مذاکره با وزارت نیرو برای اجرای پروژه حذف قبوض کاغذی آب و برق خبر داد و گفت: پروژه حذف قبوض کاغذی با استفاده از ظرفیت های دولت الکترونیک تا اردیبهشت ماه اجرا شود.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران گفت: موضوع حذف کاغذی قبوض خدماتی از جمله برنامه های در دست انجام وزارت ارتباطات است که در این زمینه با برخی مجموعه های صادر کننده این قبض ها وارد مذاکره شده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، وی گفت: قبض های کاغذی هم اکنون توسط مخابرات، وزارت نیرو، وزارت نفت و شهرداری برای مردم صادر می شود که برای مثال شرکت مخابرات ایران ۳۵ میلیون قبض دوره ای صادر می کند و وزارت نیرو صدور قبوض اب و برق و وزارت نفت قبوض گاز را بر عهده دارد.

جهرمی ادامه داد: تصمیم بر این است که از ظرفیت دولت الکترونیک و از طریق کانال های فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله اپلیکیشن، پیامک و کدهای دستوری، قبوض خدماتی قابل دریافت برای کاربران باشد و قبوض کاغذی حذف شود.

وزیر ارتباطات گفت: در فاز اول حذف قبوض مخابرات را در یک بازه ۴۵ روزه در دستور کار قرار داده ایم و با دستور رئیس جمهور فاز بعدی این پروژه ها را برای حذف قبوض کاغذی آب و برق در نظر گرفته ایم.

وی با بیان اینکه تخمین زده می شود این پروژه تا اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی شود، گفت: هم اکنون مشکل این است که بسیاری از کنتورهای برق به نام مالک نبوده و سیستم خدمات مشتریان وزارت نیرو به روز رسانی نشده و بانک اطلاعاتی دقیقی از مالکان کنتور در دسترس نیست.

وی افزود: سناریوی اجرای این طرح توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه شده و به زودی وارد فاز اجرایی می شود.شفقنا

ارسال شده در دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۶:۲۲ بعد از ظهر
کد خبر: 4119612
آخرین خبر ها
گزیده خبرها