بخشدار می تواند  از بین افراد غیر مستخدم منصوب شود
استاندار گیلان:

بخشدار می تواند از بین افراد غیر مستخدم منصوب شود

اختصاصی/اسرارامروز.کسی که الفبای قانون و حقوق را می فهمد، می فهمد که انتصاب این افراد قانونی است/ اگر غیر از این بتوانند تفسیری  پیدا بکنند پیدا کنند/ کسی خوشش نمی آید برود وزارت خانه و پیگیری کند /قطعا به آن نتیجه ای که دلشان می خواهد نمی رسند/ خوشحال هستیم که دو مخالف دولت در بیرون، زندگی شان را گذاشتند، در اتاق مسئولین معطل می شوند و داد می زنند که انتصاب این 4 جوان، غیرقانونی است در حالی که می توانستند به مردم خدمت کنند

دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان، در آستانه دهه فجر و در جمع خبرنگاران ، دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی را تشریح کرد و به سوالات آنان پاسخ داد.

وی در این جلسه که حدود سه ساعت طول کشید در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، مبنی بر اینکه چرا پس از گذشت یکسال از برخی انتصابات در گیلان، دولت نسبت به جذب این جوانان اقدامی نکرد؟ گفت: خوشحال هستیم که دو مخالف دولت در بیرون، زندگی شان را گذاشتند، در اتاق مسئولین معطل می شوند و داد می زنند که انتصاب این 4 جوان، غیرقانونی است در حالی که می توانستند به مردم خدمت کنند.

وی با تاکید بر اینکه انتصاب 4 جوان بعنوان بخشدار کاملا قانونی است،خاطرنشان کرد: کسی که الفبای قانون و حقوق را می فهمد، می فهمد که انتصاب این افراد قانونی است. قانون مشخصا از جمله مصوبه شورای انقلاب می گوید: بخشدار می تواند از بین افراد غیر مستخدم منصوب شود.

سالاری با بیان اینکه اگر آن آدمها، غرض و مرض سیاسی خود را کنار بگذارند، اگر آنها غیر از این بتوانند تفسیری از این ماده قانونی پیدا بکنند پیدا کنند و یادآور شد: کاملا واضح است قانونی خاص راجع به موضوعی خاص است و قانون کاملا تصریح نموده است.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه این آدمها می خواهند دغدغه استان را به سمت چگونگی انتصاب چند بخشدار ببرند بروند کار سیاسی خود را بکنند، اضافه کرد:  اتفاقا این بخشداران در راستای جوانگرایی منصوب شدند و موفق هستند و تقریبا عمومیت آین افراد هم قابلیت ارتقا دارند. حالا کسی هم خوشش نمی آید برود وزارت خانه و پیگیری کند و قطعا به آن نتیجه ای که دلشان می خواهد نمی رسند.

 وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به چه استناد قانونی اعلام می کنید فقط به کسانی این مسئولیتهای سیاسی را می سپارید که دولت را قبول داشته باشند؟ گفت: قطعا کسی که دولت را قبول ندارد بخشدار یا فرماندار نمی گذارم .

 نماینده عالی دولت یادآور شد: دولتهایی که این افراد حامی آنها بودند و سنگشان را به سینه می زدند مخالف خود را در سمتهای سیاسی می گذاشتند؟ من سراغ ندارم. آن زمان کار مقدس و درست و ارزشمند و وظیفه و تکلیف بود  آدمی که یک ذره و کمی دولت را قبول نداشت در یک اداره هم ، در کنج اتاقی نگه می داشتند بعد الان بگویند چرا به مخالف دولت مسئولیت سیاسی نمی دهید؟

سالاری در پایان تاکید کرد: بدیهی است که کسی که سیاست و شیوه کار دولت را قبول ندارد در سمت سیاسی بکار نمی گیرم.

لازم به یادآوری است که دکتر سالاری با انتصاب 4 نفر از جوانان حامی دولت بعنوان بخشدار که هیچ رابطه استخدامی با دولت و همچنین سابقه فعالیت در دولت ندارند باعث ایجاد شائبه و ابهام در استان گیلان شد. انتصاب چهار بخشدار مرکزی رشت، مرکزی رودبار، خشکبیجار و کرگان‌رود ، سوالات و انتقادات زیادی از سوی برخی مسئولین و نمایندگان مجلس گیلان را در پی داشت که تاکنون پاسخی قانونی به آن داده نشده است. همچنین شنیده ها حاکیست این بخشداران، پس از یکسال فعالیت حقوق از منابع رسمی دریافت نمی کنند و تحت پوشش بیمه با کارفرمایی وزارت کشور نیستند. مردم استان گیلان همچنان در طول یکسال گذشته در انتظار پاسخ شفاف و قانونی نهادهای نظارتی از جمله سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گیلان هستند  و نمی دانند مسئولیت اسنادی که این جوانان در بخشداریها بدون اظهار نظر قطعی وزارت کشور در مورد انتصابشان ، امضا می کنند بعهده کدام سازمان یا مسئول است.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵ بعد از ظهر
کد خبر: 2722604
آخرین خبر ها
گزیده خبرها