به شورای اسلامی شهر رشت اخطار و تذکر کتبی دادیم
فرماندار شهرستان رشت:

به شورای اسلامی شهر رشت اخطار و تذکر کتبی دادیم

اسرارامروز. دکتر میر شمس مومنی زاده در جمع خبرنگاران گفت: اگر در مهلت قانونی شهردار انتخاب نکند به وظیفه قانونی خود عمل خواهیم کرد

دکتر میر شمس مومنی زاده در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز،در خصوص اینکه اگر شهردار منتخب شورای اسلامی شهر پس از حامد عبداللهی، مجددا تایید نشود تکلیف شهردار رشت چه می شود؟ گفت: مسئولیت انتخاب شهردار در مدت قانونی پیش بینی شده بر اساس قانون، بعهده شورای شهر است.

فرماندار شهرستان رشت افزود: در روند انتخاب شهردار تاخیر صورت گرفت. به دفعات با رئیس و تک تک اعضای شورای اسلامی شهر رشت در خصوص حساسیت و فوریت موضوع صحبت کردم و تاکید کردم که اگر  شورا وظیفه خود را انجام ندهد فرمانداری به وظیفه قانونی خود عمل می کند.

وی با اشاره به اخطار و تذکر کتبی به شورا ادامه داد: بعد از تاخیرها یک اخطار کتبی با موضوع وظایف قانونی شورای شهر و تاکید بر اینکه به وظیفه قانونی خود عمل کنید به رئیس شورا ارسال کردم و رونوشت آن نیز به شهرداری، استانداری و دستگاه های نظارتی ارسال شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به اینکه اعضای شورا بعد از دریافت اخطار گفتند که وظیفه قانونی فرمانداری چیست؟ یادآور شد: در پاسخ اعضای شورای اسلامی شهر رشت عنوان کردم قانون را مطالعه کنید و در قانون تا انحلال شورا برای فرمانداری وظایفی تعریف شده است و اگر در مهلت قانونی شهردار انتخاب نکند ما به وظیفه قانونی خود عمل خواهیم کرد.

وی در پایان با بیان اینکه شهر رشت نیازمند توجه جدی در مدیریت شهری است، افزود: طبیعی است شهر بسیار بزرگ رشت باید دارای مدیر توانمندی باشد. اگر شهردار منتخب مورد تایید وزارت کشور قرار نگرفت در حوزه اختیارات بنده نیست و امیدوارم به زودی این مستله تعیین و تکلیف شود.

لازم به ذکر است که آنچه باعث نگرانی مردم شهر رشت شده است اختلافات داخلی اعضای شورای اسلامی شهر رشت بایکدیگر در مباحث مختلف از جمله تعیین شهردار می باشد و سوالی که طرح شد این بود که اگر حجت جذب ، منتخب شورای اسلامی شهر رشت همانند حامد عبداللهی از سوی وزارت کشور تایید نشود تا چه زمانی باید درگیر انتخاب شهردار در کلانشهر رشت باشیم؟

پاسخ فرماندار شهرستان رشت نشان می دهد که پروسه انتخاب شهردار بعهده شورای اسلامی شهر رشت بوده و می تواند با رعایت قانون همچنان ادامه پیدا کند تا زمانیکه یکی از منتخبین شورا توسط وزارت کشور تایید شود! نکته دیگر قابل تامل ، مهلت قانونی سرپرستی علی بهار مست در شهرداری رشت است که معلوم نیست تا چه زمانی ، می تواند در سرپرستی این کلانشهر باقی بماند؟

ارسال شده در جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴ قبل از ظهر
کد خبر: 1898580
آخرین خبر ها
گزیده خبرها