صف گوشت قرمز منجمد یا حضور پرشور در افتتاح بیمارستان حیوانات خانگی!
اولویت های فرمانداری رشت در دهه فجر؟!

صف گوشت قرمز منجمد یا حضور پرشور در افتتاح بیمارستان حیوانات خانگی!

اختصاصی/اسرارامروز/حسن سامری. فارغ از مجادله برای مخالفت با احراز زینتی بودن گوسفند خانگی! و یا بُز زینتی! که از جمله دام ها محسوب می گردند، این نکته که جمعی از مسئولین وقت خود را برای افتتاح بیمارستان حیوانات خانگی در سالروز ۴۰ سالگی انقلاب گذارده اند سوال ایجاد می کند که آیا ایشان به بیمارستان های دولتی  سری زده اند؟

پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، شاید جالب توجه باشد که بیمارستان "دام های خانگی" توسط  فرمانداری رشت به همراه مدیرکل دامپزشکی گیلان در ایام الله دهه فجر امسال افتتاح گردید تا دارندگان دام! خانگی بتوانند از این مرکز استفاده متناسب با دام! خود داشته باشند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، این بیمارستان با زیربنایی به مساحت 350 متر مربع در میدان صابرین رشت، شامل بخش های امور درمانی، آزمایشگاه، داروخانه، امکانات تشخیصی سونوگرافی و رادیولوژی، جراحی، بستری عفونی و بستری دامهای غیر عفونی بصورت مجزا و پانسیون می باشد.

فارغ از نفس عمل حمایت از حیوانات که کسی درباره آن مناقشه ای ندارد،  نکته قابل توجه این است که به نظر می رسد غالب حیوانات خانگی را اقسام نژادهای سگ و گربه و ... شامل شود و از سویی مقررات سختگیرانه برای سگ گردانی و ممنوعیت حمل آن توسط خودروهای شخصی و نیز حوادث اخیر، نشان می دهد در حال حاضر اولویتی برای افتتاح بیمارستان حیوانات خانگی در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد. حال جای تعجب دارد که یکی از پروژه های دهه مبارک فجر در شهرستان رشت، به این امر اختصاص یافته و با تدلیس عنوان حیوانات خانگی تحت نام دام های سبک، شعور خوانندگان به سخره گرفته شود. زیرا، دام در تعاریف به چهارپایان اهلی یا احشام گفته می شود که در دامداری ها یا مزارع برای مصرف خوراکی ، پوشاکی و کمک در کار پرورش داده می شوند. بنابراین اطلاق زینتی یا خانگی به واژه دام، مخلوق پرتال خبری فرمانداری رشت می باشد.

فارغ از مجادله برای مخالفت با احراز زینتی بودن گوسفند خانگی! و یا بُز زینتی! که از جمله دام ها محسوب می گردند، این نکته که جمعی از مسئولین وقت خود را برای افتتاح بیمارستان حیوانات خانگی در ایام الله دهه فجر گذارده اند سوال ایجاد می کند که آیا ایشان به بیمارستان های دولتی نیز سری زده اند؟ آیا از کمبود تخت و امکانات در بیمارستانهای دولتی که از مشکلات عدیده مردم در درمان است را از نزدیک حس نموده اند؟ آیا این مسئولین که مسرور از افتتاح بیمارستان حیوانات خانگی در حوالی گلسار شهر رشت هستند، در صف گوشت قرمز منجمد ایستاده اند؟ 

پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به مطالبات برحق عموم مردم، مسرت و خوشحالی مسئولین و برجسته کردن خبرِ اموری از این دست از طریق بازی با واژه ها امری نیست که مردم انتظار می کشند. شاید افتتاح چنین بیمارستانی مشکلات عده کمی را مرتفع کند ولی آن عده غالب مردم نیستند و آنچه در اذهان باقی خواهد ماند، تصوری ناخوشایند از مدیران دولت تدبیر و امید در افتتاح بیمارستان حیوانات خانگی، با وجود مشکلات عدیده برای سایر اقشار مردم در شرایطی که ناجوانمردانه تحریم شدیم خواهد بود.

ارسال شده در دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
کد خبر: 9358704
آخرین خبر ها
گزیده خبرها