گرایش فکری و سیاسی افراد برای ما مهم نیست
آیت الله فلاحتی در دیدار مجمع توسعه گیلان:

گرایش فکری و سیاسی افراد برای ما مهم نیست

اسرارامروزشخصیت مردم ما فراتر از توزیع سبد کالا و گوشت اینترنتی است/ حضور میدانی افراد با تجربه برای توسعه و پیشرفت گیلان حائز اهمیت است/ با پایتخت فاصله ای نداریم اما از وجود وزیر در کابینه دولت بی بهره هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان در دیدار با جمعی از اعضای مجمع توسعه استان گیلان با اشاره به اثرگذاری مردم ولایتمدار گیلان در طول تاریخ شیعه اظهار کرد: حضور شیعه در آذربایجان معلول تشیع در گیلان است.

وی در ادامه به وجود افراد دارای کوله باری از تجربه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در مجمع توسعه گیلان اشاره کرد و افزود: حضور میدانی افراد با تجربه برای توسعه و پیشرفت گیلان حائز اهمیت است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گرایش فکری و سیاسی افراد برای ما مهم نیست، تصریح کرد: از گرایش های سیاسی تا جایی که در چارچوب نظام دینی باشد و به آن لطمه وارد نکند، استقبال می کنیم.

وی، بر ورود هوشمندانه و عاقلانه در عرصه به منظور پیشنهاد برای توسعه گیلان به دولتمردان تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه با پایتخت فاصله ای نداریم اما از وجود وزیر در کابینه دولت بی بهره هستیم.

امام جمعه رشت، با اشاره به هجوم سرمایه داران برای خرید زمین در گیلان، خاطرنشان کرد: حضور سرمایه داران دستاوردی برای استان نداشته و در این زمینه باید برنامه ریزی کرد.

آیت الله فلاحتی، خواستار ساماندهی عقلانی گردشگری گیلان شد و بیان کرد: اگر به فکر توسعه استان هستیم باید به تمام بخش های آن توجه شود. 

وی با بیان اینکه محصولات با کیفیت گیلان نیازمند برندسازی است، اظهار کرد: تمام امور را دولتمردان نمی توانند انجام دهند و باید از مردم دلداده کمک گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر آموزش تولید و کارآفرینی در جامعه تاکید کرد و گفت: شخصیت مردم ما فراتر از توزیع سبد کالا و  گوشت اینترنتی است و باید بتوانند با درآمدزایی زندگی خود را اداره کنند.

آیت الله فلاحتی همچنین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی عصاره تمام انبیای الهی است، خاطرنشان کرد: مردم ما دلداده ارزش های اسلامی هستند و انقلاب اسلامی در سایه مجاهدت این ملت حفظ شده است.

وی در پایان تصریح کرد: اگر اندیشه ای بخواهد به ارزش های دینی و نظام لطمه ای وارد کند، با آن جریان همراه نیستیم اما فارغ از اندیشه های سیاسی برای پیشرفت گیلان در کنار تمام گرایش ها هستیم.

ارسال شده در جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸ بعد از ظهر
کد خبر: 8548376
آخرین خبر ها
گزیده خبرها