امسال 2 هزار میلیارد تومان در بخش زیربنایی گیلان هزینه شد
معاون رئیس جمهور:

امسال 2 هزار میلیارد تومان در بخش زیربنایی گیلان هزینه شد

اسرارامروزطی هفته های آینده با حضور رئیس جمهور پروژه بین المللی راه آهن گیلان نیز به بهره برداری خواهد رسید/ عملیات اجرایی دومین سد لاستیکی لنگرود نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت/ 400 میلیارد تومان برای تکمیل هشت کیلومتر محور رودبار – منجیل تخصیص یافت

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، محمدباقر نوبخت در مراسم بهره برداری از سد پهلوان بست لنگرود، با بیان اینکه امروز در جنگ نابرابر اقتصادی به سر می بریم، اظهار داشت: جنگ اقتصادی به مراتب سخت تر از جنگهای دیگر است لذا از همه کسانی که دولت را در این جنگ همراهی می کنند، سپاسگزاریم.

معاون رئیس جمهور در مراسم افتتاح بزرگترین سد لاستیکی کشور، افزود: همزمان با افتتاح سد پهلوان بست، عملیات اجرایی دومین سد لاستیکی لنگرود نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به توجه دولت نسبت به چای و چایکاران طی سال های اخیر، خاطرنشان کرد: تاکنون سعی کردیم مطالبات چایکاران پرداخت شود لذا از هفته آینده نیز مجددا به مسائل و مشکلات این صنعت خواهیم پرداخت.

نوبخت با بیان اینکه امسال بیش از دو هزار میلیارد تومان فقط برای زیربناهای گیلان هزینه شده است، عنوان کرد: طی هفته های آینده با حضور رئیس جمهور پروژه بین المللی راه آهن گیلان نیز به بهره برداری خواهد رسید و از هم اکنون پیش فروش بلیت های نوروزی قطار و آماده سازی واگن های در شان مردم در حال انجام است.

وی با اشاره به ترافیک محدوده رودبار – منجیل، اضافه کرد: بعد از تونل بزرگ منجیل امکان دور زدن رودبار وجود دارد، اما اقتصاد مردم رودبار با مشکل مواجه می شود لذا توسعه فقط راه آهن و بزرگراه نیست، بلکه رضایتمندی و رفاه مردم توسعه را به همراه دارد. در این راستا طرح جایگزینی برای این محدوده در نظر گرفته ایم تا اقتصاد مردم رودبار مختل نشود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از تخصیص 400 میلیارد تومان برای تکمیل هشت کیلومتر محور رودبار – منجیل خبر داد و گفت: تجهیز بیمارستان های لنگرود و تکمیل سدهای لاستیکی استان نیز با اعتباری معادل 400 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲ بعد از ظهر
کد خبر: 6342480
آخرین خبر ها
گزیده خبرها