گوشت گوسفند ۹۷.۸ درصد گران شد
مرکز آمار:

گوشت گوسفند ۹۷.۸ درصد گران شد

اسرارامروز. بیشترین افزایش قیمت مربوط به رب گوجه فرنگی با ۲۳۱.۱ درصد، سیب درختی زرد با ۱۲۸ درصد، گوجه فرنگی با ١٢٧.٩ درصد، موز با ١٠٣.١ درصد و گوشت گوسفند با ٩٧.٨ درصد افزایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، آنچه مرکز آمار در رابطه تغییرات قیمت و تورم در ۲۴ گروه کالای خوراکی در بهمن امسال نسبت به بهمن ماه ۱۳۹۶ اعلام کرده نشان می‌دهد در همه آنها افزایش ثبت شده است، حال آنکه بیشترین افزایش قیمت مربوط به رب گوجه فرنگی با ۲۳۱.۱ درصد، سیب درختی زرد با ۱۲۸ درصد، گوجه فرنگی با ١٢٧.٩ درصد، موز با ١٠٣.١ درصد و گوشت گوسفند با ٩٧.٨ درصد افزایش است. همچنین بیشترین افزایش قیمت در بهمن‌ماه نسبت به دی، به پیاز با ۲۲.۱ درصد افزایش، خیار ٢١.٣ درصد افزایش، گوجه فرنگی با ٢٠.١ درصد افزایش و گوشت گوسفند با ١٥.٦ درصد افزایش بوده است. اما در ماه مورد بررسی تخم مرغ ماشینی ٥.٧ درصد، برنج خارجی درجه یک ٢.٣ درصد و عدس١.٥ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

بنا بر این گزارش، متوسط قیمت گوشت گوسفند در بهمن ماه، حدود ۸۰ هزار تومان، گوشت گوساله و گاو ۷۲ هزار تومان، مرغ حدود ۱۳ هزار تومان، موز ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و رب گوجه فرنگی ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳ قبل از ظهر
کد خبر: 5544648
آخرین خبر ها
گزیده خبرها