مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی منصفانه است
وزیر جهاد کشاورزی:

مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی منصفانه است

اسرارامروز.  بر اساس آنالیز قیمت های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ منطقی و منصفانه  و فروش این کالا با قیمت های بالاتر اجحاف به مصرف کنندگان است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، محمود حجتی در جلسه بررسی وضعیت تأمین و توزیع نهاده های تولید کالاهای اساسی که با حضور معاونین و مدیران ارشد این وزارت و روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان ها برگزار شد، تصریح کرد: با در نظر گرفتن همه عوامل موثر بر تغییر قیمت کالاها و بر اساس آنالیز قیمت های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ منطقی و منصفانه  و فروش این کالا با قیمت های بالاتر اجحاف به مصرف کنندگان است. 

وی با اشاره به تأمین نهاده ها و استمرار تولید گوشت مرغ در کشور اظهار داشت: ۷۰ درصد خوراک مورد نیاز تولید گوشت مرغ مربوط به نهاده هاست و در سال جاری ذرت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن  بیش از پارسال تأمین شده و قیمت ذرت در بازار نیز از قیمت های مصوب، انحرافی ندارد. 

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: واردکنندگانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی دریافت می کنند متعهدند این کالاها را با قیمت مصوب و زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی به واحدهای مرغداری و دامداری تحویل دهند.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
کد خبر: 5773088
آخرین خبر ها
گزیده خبرها