با حضور استاندار گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران تشریح شد
برنامه سفر رییس جمهوری به استان گیلان ،

با حضور استاندار گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران تشریح شد

اسرارامروزاستاندار گیلان با حضور در گفتگوی ویژه خبری برنامه سفر دو روزه رییس جمهوری به گیلان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، استاندار گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به سفر رئیس جمهوری طی هفته جاری به استان گیلان، اظهار کرد: اولین برنامه این سفر دو روزه با دیدار مردمی رییس جمهوری در ورزشگاه تختی لاهیجان راس ساعت 9 صبح آغاز می شود و حضور پرشور مردم در این سخنرانی اهمیت زیادی دارد زیرا که تمام دنیا عظمت حضور گیلانیان در استقبال از رییس جمهور را نظاره می کنند. وی با اشاره به اینکه بهره برداری از خط آهن قزوین - رشت مهمترین پروژه قابل افتتاح در سفر ریاست جمهوری است، افزود: افتتاح رسمی این پروژه ملی با اعزام ۱۲۰ نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران به مشهد مقدس و بدرقه آنها از سوی رئیس جمهوری صورت می گیرد.

سالاری تصریح کرد: نشست نخبگان و جلسه توسعه استان گیلان به منظور تبادل توافقنامه میان بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی بخش دیگری از برنامه‌های سفر رئیس جمهور به استان گیلان است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه پروژه های متعددی در شهرستان های مختلف برای افتتاح در جریان سفر رییس جمهوری آماده است،خاطرنشان کرد: ارزش ریالی پروژه های قابل افتتاح در جریان این سفر حدود ۳ هزار میلیارد است که پروژه ها با حضور وزرا و نمایندگان رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس از سوی رئیس جمهوری افتتاح می‌شود.

وی شرط رییس جمهور برای افتتاح پروژه ها را تکمیل کامل آن اعلام کرد و گفت: رسیدن به توسعه پایدار،رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال از نتایج حاصل از افتتاح این طرح ها به شمار می آید.

سالاری یادآور شد: در روز پنجشنبه جلسه شورای اداری استان با حضور دکتر روحانی تشکیل می شود و نتایج جمع بندی و ارزیابی وزرا در شهرستان های مختلف به منظور اخذ تصمیمی کارآمد مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

سالاری با بیان اینکه پس از افتتاح رسمی راه آهن قزوین رشت، مسافرگیری به صورت مستمر است،گفت: در هفته های ابتدایی هر دو روز یکبار قطار از رشت به سمت تهران حرکت کرده و نیز یکبار در هفته مسافران را به مشهد مقدس می رساند.

وی تسهیل تردد مسافر ،کنترل بار ترافیکی، کاهش حوادث جاده ای و افزایش صادرات را از مزایای راه آهن گیلان اعلام کرد و افزود: با اتصال راه آهن قزوین رشت به بندر انزلی ،بندر کاسپین و استارا درآمد ترانزیت عاید استان گیلان می شود.

ارسال شده در دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۳:۲۵ بعد از ظهر
کد خبر: 2494486
آخرین خبر ها
گزیده خبرها