همزمان با سفر رئیس جمهور در گیلان به بهره ‌برداری می‌رسد
۷۰ پروژه ؛

همزمان با سفر رئیس جمهور در گیلان به بهره ‌برداری می‌رسد

اسرارامروز.  معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار گیلان از افتتاح ۷۰ پروژه این استان در جریان سفر رئیس‌ جمهور گفت:‌ برای ساخت این تعداد طرح‌ چیزی در حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، علی اوسط اکبری‌مقدم در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت: همزمان با سفر رئیس جمهور به گیلان 70 پروژه مهم و اولویت‌دار استان با صرف اعتباری بالغ بر 3 هزار و 200 میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه این پروژه‌ها به حوزه‌های اقتصادی،‌ فرهنگی، گردشگری، کشاورزی و صنعت مرتبط می‌شوند عنوان کرد:‌ شاخص‌ترین طرحی که به‌زودی و با حضور رئیس جمهور در گیلان افتتاح می‌شود پروژه ملی راه‌آهن قزوین-‌ رشت است.

اکبری‌مقدم با تأکید بر اینکه برای ایجاد و افزایش توجیه اقتصادی خط ریلی قزوین -‌ رشت اتصال این پروژه به بندرانزلی و بندر آستارا در دستور کار قرار دارد تصریح کرد:‌ پروژه راه آهن قزوین-‌ رشت در صورت تکمیل فازهای نهایی خود کریدور شمال-‌ جنوب را به هم متصل می‌کند.   

وی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم راه آهن گیلان در مسیر رشت به انزلی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: فاز سوم این خط ریلی از رشت به سمت بندر آستارا تعریف شده است که عملیات اجرایی آغاز احداث آن نیز همزمان با حضور رئیس جمهور در استان گیلان رسماً آغاز می‌شود. 

 

منبع:تسنیم

 

ارسال شده در شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۴ بعد از ظهر
کد خبر: 0876840
آخرین خبر ها
گزیده خبرها