با حضور وزیر کشاورزی طرحهای کشاورزی در استان گیلان افتتاح شد
همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید

با حضور وزیر کشاورزی طرحهای کشاورزی در استان گیلان افتتاح شد

اسرارامروزوزیر جهاد کشاورزی همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به اتفاق معاونین خود در امور بهبود تولیدات دامی،آب و خاک،اموراراضی،شیلات،جنگلها ومراتع وآبخیزداری، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، مدیر کل امور استانها و رئیس مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به استان گیلان سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، وزیر جهاد کشاورزی همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به اتفاق معاونین خود در امور بهبود تولیدات دامی،آب و خاک،اموراراضی،شیلات،جنگلها ومراتع وآبخیزداری، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، مدیر کل امور استانها و رئیس مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به استان گیلان سفر کرد. وی  با حضور دکترروحانی؛ و تعدادی از وزرای دیگر(وزیرراه وشهرسازی،وزیرکشور،معاونین و مشاورین رئیس جمهور...)، آیت الله فلاحتی نماینده  ولی فقیه در استان گیلان، دکتر سالاری استاندار  و مهندس درجانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در مراسم افتتاح ایستگاه راه آهن رشت- قزوین شرکت و سپس با غرس نهال ، هفته منابع طبیعی و روز درختکاری راگرامی داشتند.

 همزمان با افتتاح ایستگاه راه آهن ؛ معاونین آب و خاک و امور بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان امور اراضی کشور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به اتفاق دکتر دلخوش؛ نماینده شهرستان صومعه سرا، عملیات اجرایی طرح احیا و بازسازی آب بندانها در سطح استان گیلان به مساحت 2750 هکتار و با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان (سهم ملی/ استانی/ مشارکت مردمی) در شهرستان صومعه‌ سرا را آغاز کردند و پس از آن از مزرعه ابریشم پرنیان صومعه سرا بازدید به عمل آوردند. 

همچنین تعداد ۵۷ پروژه تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری به مساحت 7800 هکتار و با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان در سطح استان گیلان در شهرستان صومعه‌سرا افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.سپس در نشستی با مرغداران منتخب و تولید کننده گان شهرستان صومعه سرا در خصوص مسایل و مشکلات مربوطه به بحث وتبادل نظر پرداختند.

حجتی و هیئت همراه به اتفاق رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان و خانواده بزرگ جهادکشاورزی به شرکت مدرن گیلک دانه نوید در شهرک صنعتی رشت عزیمت نموده و در ویدیو کنفرانس افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ طرح عمرانی و تولیدی در قالب 840 پروژه در زیر بخش های آب و خاک،صنایع تبدیلی و تکمیلی، باغبانی، دام و طیور شیلات، منابع طبیعی آبخیزداری با اعتباری بالغ بر ۹۱۲ میلیارد تومان از محل منابع عمومی،تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی و با اشتغال زایی تعداد 3163 نفر شرکت نمود .  پس از آن شرکت گیلک دانه نوید با ظرفیت تولید سالیانه ۱۱۰ هزار تن انواع خوراک آبزیان، طیور و حیوانات خانگی با جمع سرمایه ۳۸ میلیارد تومان و با اشتغالزایی مستقیم ۸۴ نفر را افتتاح و به بهره برداری رسید.

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه به اتفاق رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان، رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، مدیرعامل شرکت سهامی ابریشم  و تعدادی ازمعاونین ومدیران سازمان  از نهالستان توت مزرعه پرند فومن، ویژه مرکز توسعه نوغانداری کشور بازدید بعمل آورده و توصیه های لازم را به دست اندرکاران ارائه دادند. این پروژه در راستای سیاست احیا و تامین نهال های مناسب رقم سازگار در مناطق مختلف کشورراه اندازی شده است.

 حجتی در شهرستان تالش به اتفاق مهندس شکری؛ نماینده شهرستانهای تالش، ماسال و رضوانشهر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، مدیر کل شیلات،رئیس پژوهشکده آبزی پروری و رئیس موسسه تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری و مسئولین محلی از شرکت تعاونی تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری مروارید قروق بازدید کردند. 

در ادامه مزرعه ۲۴۲ هکتاری تولید چوب و نهال در بخش مرکزی شهرستان تالش توسط وزیر و هیئت همراه به اتفاق نماینده محترم شهرستانهای تالش، ماسال و رضوانشهر، فرماندار محترم تالش، رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری افتتاح و به بهره برداری رسید.مهندس حجتی در آیین افتتاح این مزرعه مشکلات مجریان طرح را  بررسی و دستورات لازم را صادر کردند. 

وزیرجهاد کشاورزی و هئیت همراه در ادامه به اتفاق مهندس خسته بند؛ نماینده محترم شهرستان بندرانزلی، رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان، مدیرکل شیلات، رئیس پژوهشکده آبزی پروری و رئیس موسسه تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری از مجتمع پرورش تکثیر ماهیان خاویاری شهدای خیبر در شهرستان انزلی بازدید کردند. این مجتمع آبزی پروری با هدف تولید و پرورش گونه‌های تاسماهیان و همچنین حفظ ذخایر ماهیان  خاویاری راه اندازی شده است.

همچنین به اتفاق هئیت همراه و معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری و تعدادی ازمعاونین و مدیران سازمان از طرح پرواربندی گوساله 2000راسی صنایع شیر ایران (پگاه) در شهرستان رشت بازدید نمودند. این پروژه با ظرفیت ۲۰۰۰ راس در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار  با حدود ۲۳ هکتار تاسیسات توسط بخش خصوصی در بخش مرکزی از شهرستان رشت ایجاد شده است.

حجتی در پایان سفر خود به استان گیلان همچنین به اتفاق دکتر حسنی؛ نماینده  مردم  شهرستان رشت، معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان وتعدادی از مدیران کل دستگاههای وابسته ، معاونین ومدیران سازمان، مجتمع کارخانجات بسته بندی و فرآوری سبزدشت را افتتاح کرد. این مجتمع ظرفیت تولید سالانه ۸ هزار تن گوشت مرغ تازه بسته بندی، انواع ناگت، سوخاری و برگر و انواع غذاهای آماده غیرکنسروی را دارد.

ارسال شده در جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳ قبل از ظهر
کد خبر: 6776641
آخرین خبر ها
گزیده خبرها