میزان اقامت مسافران و ورود وسایل نقلیه به گیلان کاهش شدید داشت
در بازه زمانی ۲۷ اسفند ۹۷ الی ۴ فروردین ۹۸

میزان اقامت مسافران و ورود وسایل نقلیه به گیلان کاهش شدید داشت

اسرار امروز. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: براساس گزارش واصله،  وسایل نقلیه ورودی به استان ۵۹۳ هزار و ۶۳۷ دستگاه خودرو بوده که با کاهش ۵.۵۸- درصدی نسبت به سال گذشته مواجه ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان در خصوص آمار مسافران ورودی و اقامت کننده طی روز ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ الی ۴ فروردین ۱۳۹۸ گزارش خود را اعلام کرد. شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: مسافران ورودی از مرز زمینی و هوایی به استان نیز ۲ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۶۸۲ نفر بوده که در این زمینه نیز با کاهش ۹.۱۷- درصدی رو به رو هستیم.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: براساس گزارشات واصله، وسایل نقلیه ورودی به استان ۵۹۳ هزار و ۶۳۷ دستگاه خودرو بوده که با کاهش ۵.۵۸- درصدی نسبت به سال گذشته مواجه ایم.

وی افزود: مسافران ورودی از مرز زمینی و هوایی به استان نیز ۲ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۶۸۲ نفر بوده که در این زمینه نیز با کاهش ۹.۱۷- درصدی رو به رو هستیم.

امیرانتخابی درباره مسافران اقامت کننده در مراکز اقامتی ثابت و موقت تصریح کرد:  تعداد ۱ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۱۴۲ نَفَر – شب اقامت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۶۰.۰۷- درصدی هستیم.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان همچنین یادآور شد:  ۸۵ هزار و ۸۶۵ نَفَر از موزه ها، بناهای تاریخی و مراکز تفریحی و سرگرمی بازدید کرده اند که ۸.۸۹- درصد کاهش داشته است.

وی همچنین یادآور شد: در این بازه زمانی تعداد ۱۰۵۰ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری انجام شده که ۴.۰۶ درصد افزایش داشته است.

امیرانتخابی در پایان گفت: درصد اشغال تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل ۶۷.۲۱ درصدی می باشد.

 

منبع: دیار میرزا

ارسال شده در دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۳:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 2098957
آخرین خبر ها
گزیده خبرها