مصدومیت ۵۴۸ نفر در کشور در اثر سیل
رئیس اورژانس کشور خبر داد:

مصدومیت ۵۴۸ نفر در کشور در اثر سیل

اسرار امروز. رئیس اورژانس کشور در خصوص اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی درباره آمار مصدومان و جانباختگان در مناطق سیل‌زده، توضیح داد: آمار اعلامی از سوی اورژانس و پزشکی قانونی به صورت دقیقی و رسمی بوده و به علت اینکه قبل از وقوع حادثه هشدارهای لازم به ساکنان داده شده بود، تعداد مصدومان و جانباختگان با توجه به گستره سانحه کم بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص آخرین آمار مصدومین در مناطق سیل زده، اظهار داشت: تعداد مصدومان در مناطق سیل‌زده تا کنون ۵۴۸ نفر است که تنها ۲۶ نفر از آنها بستری و تحت مراقبت‌های درمانی قرار دارند و باقی افراد پس از طی کردن مراحل درمان مرخص شده‌اند. 

وی ادامه داد: با توجه به سامانه‌ای که در اختیار داریم، تعداد دقیق مصدومان و بیماران به صورت لحظه‌ای در تمام مناطق رصد می‌شود و افرادی مانند مادران باردار و سالمندان که نیاز به مراقبت دارند تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته‌اند.

کولیوند با بیان اینکه تمام خدمات درمانی به افراد نیازمند به خوبی ارائه شده است، گفت: بیماران و مصدومان در صورت نیاز به بستری به مراکز درمانی انتقال می‌یابند.

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه در زمینه بیماری‌های واگیر نیز مدیریت خوبی صورت گرفته است، افزود: خوشبختانه حتی یک مورد بیماری واگیر نیز در مناطق سیل‌زده نداشته‌ایم. 

وی تصریح کرد: خوشبختانه هیچ‌گونه کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در این مناطق نداریم. 

 رئیس اورژانس کشور در خصوص اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی درباره آمار مصدومان و جانباختگان در مناطق سیل‌زده، توضیح داد: آمار اعلامی از سوی اورژانس و پزشکی قانونی به صورت دقیقی و رسمی بوده و به علت اینکه قبل از وقوع حادثه هشدارهای لازم به ساکنان داده شده بود، تعداد مصدومان و جانباختگان با توجه به گستره سانحه کم بوده است.

کولیوند عنوان کرد: طی بازدیدهای میدانی از مناطق سیل‌زده استان لرستان مشاهده کردیم که مرگ تعدادی از جانباختگان به علت سیل نبوده است و هرگونه اخبار از مراجع غیر رسمی درخصوص آمار جانباختگان و مصدومان از مناطق سیل‌زده تأیید نمی‌شود.

 

منبع: فارس

 

 

ارسال شده در چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۵ بعد از ظهر
کد خبر: 6284995
آخرین خبر ها
گزیده خبرها