نر‌افزار‌های جعلی صیغه‌یاب و دوست‌یاب، دامی برای شهروندان

نر‌افزار‌های جعلی صیغه‌یاب و دوست‌یاب، دامی برای شهروندان

اسرار امروزسرپرست پلیس فتا استان گیلان، گفت: نرم افزاری با عناوین صیغه یاب، همسریاب و دوست یاب تنها برای سرقت اطلاعات و کلاهبرداری از شهروندان طراحی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سرگرد ایرج پورمستمند سرپرست پلیس فتای استان گیلان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سودجویان با ساخت و بارگذاری نرم‌افزار جعلی موبایلی صیغه‌یاب و دوست‌یاب و انتشار آن در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی در قالب دانلود رایگان و پرداخت درون برنامه‌ای اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند.

وی ادامه داد: فعال‌سازی و استفاده از قابلیت‌های این نرم‌افزار مستلزم پرداخت اینترنتی مبالغی بسیار ناچیز از سوی شهروندان است که کاربران را به صفحات جعلی بانکی (فیشینگ) هدایت می‌کند و در نهایت مجرمان سایبری ضمن سرقت اطلاعات و رمز اینترنتی کارت بانکی، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آن‌ها می‌کنند.

پورمستمند تصریح کرد: نصب این‌گونه نرم‌افزارها از منابع نامعتبر بر روی تلفن همراه موجب هک و سرقت اطلاعات کاربران و سوء‌استفاده از آن می‌شود.

سرپرست پلیس فتا گیلان از شهروندان خواست، به هیچ عنوان به پیشنهادهای جذاب و اغواگرایانه در فضای مجازی توجه نکرده و هنگام پرداخت اینترنتی ابتدا از اصالت درگاه بانکی اطمینان یافته و برای وارد کردن اطلاعات کارت خود همیشه از پروتکل امن https استفاده کرده و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۷ بعد از ظهر
کد خبر: 9583602
آخرین خبر ها
گزیده خبرها