اصناف و بازاریان، در صف مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند
رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گیلان:

اصناف و بازاریان، در صف مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند

اسرار امروز. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در پيامي روز اصناف ( اول تیر ) را به اصناف و بازاريان خدوم و زحمتکش گیلانی تبريک گفت و از اصناف، کسبه و بازاریان شریف تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،، متن پیام تبریک دکترفرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ، به مناسبت روز اصنافبه شرح زیر است:

 

بسم ا... الرحمن الرحيم

«پيامبر گرامي اسلام صلي‌ا... عليه و آله و سلم»:

{طوبي لِمَن طابَ كَسْبُهُ و صَلُحَتْ سَريرَتُهُ وَ كَرُمَت علانِيَتُهُ و عَزَلَ عَنِ النّاسِ شَرَّهُ}

خوشا به حال کسي که درآمدش حلال، باطنش پاک، ظاهرش باکرامت، و اذيت و آزارش به احدي از مردم نمي‌رسد.(شهاب‌الأخبار، ص ٣٠٧)

اولين روز از تيرماه ، به نام روز ملي اصناف نامگذاري شده است، اول تیر، روزنه ای برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش های اجتماعی و اقتصادی، معنوی  این زحمتکشان عرصه کار و تلاش می باشد.

در آيين حيات بخش اسلام، كار، تلاش، كسب درآمد و روزي حلال يكي از پايه هاي جامعه فرهنگي و مكتبي محسوب شده و در رديف والاترين و بزرگترين عبادات قرار گرفته است وبر اساس آنچه در روايات اهل بيت(ع) مورد تأكيد قرار گرفته كسب و كار حلال ريشه بسياري از خلقيات و فرهنگ جامعه است.

اصناف متعهد و خدوم كشورمان به ويژه اصناف استان سرسبز گیلان در كنار پرداختن به فعاليتهاي اقتصادي و كسب و كار همواره در مسایل روز كشور و تحولات سياسي و اجتماعي و فرهنگي منطقه نقش آفريني كرده و از ديرباز با تبعيت از رهبري و مرجعيت ديني نقش بي بديل و تأثيرگذار خود را در به ثمر رساندن نهضتهاي مردمي در طول تاريخ اين مرز و بوم نشان داده اند، قشر زحمتكش و خدوم اصناف با برخورداري از روحيه مذهبي و پايبندي به اصول و ارزشهاي ديني كارنامه و نام درخشاني را از خود بر جاي نهاده و همراه با مولفه هاي ارزشي همچون امانت، انصاف و عدالت، در صف مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند. 

اينجانب با گراميداشت سال رونق تولید و پاسداشت ياد و خاطره شهيدان والامقام جامعه اصناف، فرارسيدن یکم تیر ماه روز ملي اصناف را به تمامي صنوف شريف تبريک عرض نموده از تشريک مساعي و اقدامات ارزنده اصناف در پيشبرد امور مختلف استان بويژه همکاري مناسب براي تنظيم بازار تشکر وقدرداني مي نمايم، موفقيت و تأييدات الهي را در راستاي خدمت به مردم عزيز و نظام مقدس جمهوري اسلامي براي اصناف محترم و کلیه دوستداران این مرز و بوم خواستارم.

 

فرهاد دلق پوش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

 

ارسال شده در شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲ بعد از ظهر
کد خبر: 9788929
آخرین خبر ها
گزیده خبرها