صنعت ساختمان در ایران یک صنعت وارداتی و بی هویت است
شهردار رشت:

صنعت ساختمان در ایران یک صنعت وارداتی و بی هویت است

اسرار امروز. شهردار رشت در نشست تخصصی تشریح برنامه های تدوین شده در راستای احیاء بافت و ساختمانهای تاریخی شهر اظهار داشت:در ایران بافت معنی ندارد وهمواره شاهد ساختمان های ناهمگون در کنار هم هستیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ناصر حاج محمدی شهردار رشت در نشست تخصصی تشریح برنامه های تدوین شده در راستای احیاء بافت و ساختمانهای تاریخی شهر اظهار داشت: این یک بحث کاملا کارشناسی است و مداخله شهرداری در بافت های شهری در راستای تغییر در نحوه کسب و کار، مراودات روزمره و تعیین نقش شهر سازی نوین در بافت های قدیمی است.

حاج محمدی با اشاره به اهمیت بناهای قدیمی در هویت شهری تصریح کرد: در کشورهایی چون آلمان و ... معمولا تاریخ قدمت بنا بر روی بنا نصب شده و این نشان از اهمیت بناهای تاریخی دارد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد شهر جدید برای بافت های جدید افزود: صنعت ساختمان در کشور ما یک صنعت وارداتی و بی هویت است. در ایران بافت معنی ندارد وهمواره شاهد ساختمان های ناهمگون در کنار هم هستیم.

شهردار چهره شهرهای ایران را خسته کننده خواند و یادآور شد: مداخله در بافت درست مانند عمل جراحی است، همانگونه که کوچکترین اشتباه در جراحی یا سبب از بین رفتن عضو و یا سبب مرگ بیمار خواهیم شد و مداخله نادرست در شهرها نیز زمینه فلج شدن و یا نابودی شهر را در پی خواهد داشت.

ناصر حاج محمدی با قدردانی از مصوبات درست و دقیق شورا در اجرای پروژه های توسعه ای بیان داشت: مداخله در شهر باید با دقت بالایی انجام پذیرد.

وی در پایان گفت: امروز یکی از مشکلات اساسی ما در حوزه بافت های تاریخی کم کاری دانشگاههاست، دانشگاهیان، متخصصین و صاحب نظران امر امروز باید بیش از دیگران در تغییر بافت های تاریخی ورود کنند.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹ بعد از ظهر
کد خبر: 1624108
آخرین خبر ها
گزیده خبرها