تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان تا ۳ماه آینده به بهره برداری می رسد
شهردار رشت :

تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان تا ۳ماه آینده به بهره برداری می رسد

اسرار امروزشهردار رشت در نشست مدیریت پسماند سراوان در فرمانداری رشت   اعلام کرد: بزرگترین نیروگاه زباله سوز کشور در سراوان با ظرفیت ۶۰۰ تن زباله در روز نصب می شود و برای خرید و بهره برداری از آن یکهزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، نشست مدیریت پسماند سراوان در فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد. ناصر حاج محمدی شهردار رشت با حضور در این نشست به تعامل و همراهی همه نهادهای دولتی و خصوصی در راستای تسریع بخشی در حل معضل زباله سراوان تاکید کرد و اظهار داشت: برای حل معضل زباله در سراوان و فراهم کردن زندگی بهتر برای مردم این منطقه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان در دست ساخت است که تا ۳ماه آینده به بهره برداری می رسد.

شهردار رشت یادآور شد: این تصفیه خانه توانایی تصفیه۳ لیتر شیرابه بر ثانیه را دارد.

وی در ادامه از نصب بزرگترین نیروگاه زباله سوز کشور در سراوان رشت خبر داد و افزود: ظرفیت این نیروگاه سوخت ۶۰۰ تن زباله در روز است که برای خرید و بهره برداری از آن یکهزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

حاج محمدی با تاکید بر ضرورت حفظ محیط زیست اذعان داشت: ۱۸درصد از مبلغ قرارداد اولیه زباله سوز سراوان پرداخت شده است و مابقی نیز در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد.

ارسال شده در یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۰ بعد از ظهر
کد خبر: 6555767
آخرین خبر ها
گزیده خبرها