انتصابات در دانشگاه علوم پزشکی نباید سیاسی باشد
نماینده مجلس آستارا:

انتصابات در دانشگاه علوم پزشکی نباید سیاسی باشد

اسرار امروزنماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار سکان‌دار دستگاه‌های اجرایی در استان است و هر عزل و نصبی باید با مشورت وی انجام شود و در حالی که گیلان هنوز استاندار ندارد این نوع عزل و نصب‌ غیرمنطقی است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر پرهیز از انتصابات سیاسی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از به راه افتادن مافیا در حوزه سلامت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تابناک ، ولی داداشی با اشاره به جایگاه سلامت در جامعه اظهار کرد: حوزه بهداشت و درمان یکی از حساس‌ترین عرصه خدمت به مردم است و باید مسؤولین این رده آموزشی، بهداشتی و درمانی متخصص و متعهد باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان باید بصورت صادقانه و فعالانه خدمت کرد، افزود: حوزه بهداشت و درمان مستقیماً با حیات مردم در ارتباط است و باید در این زمینه علیرغم تخصص و تعهد ، زیرساخت‌های آموزشی و درمانی برای مردم در تمامی مناطق بصورت عادلانه توزیع شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییرات مدیریتی در ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی عرصه‌ای کاملاً تخصصی است و انتصابات در این دانشگاه نباید سیاسی باشد.

عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با ابراز نگرانی از به راه افتادن مافیا در حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: برخی از افراد با انتصابات سیاسی در تلاش هستند تا مافیای سلامت را در حوزه بهداشت و درمان به راه انداخته و سلامت جامعه را با مخاطرات جدی روبرو کنند.

داداشی با انتقاد از عزل و نصبها در استان در غیاب استاندار، خاطرنشان کرد: استاندار سکان‌دار دستگاه‌های اجرایی در استان است و هر عزل و نصبی باید با مشورت وی انجام شود و در حالی که گیلان هنوز استاندار ندارد این نوع عزل و نصب‌ غیرمنطقی است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به نگرانی اعضای مجمع نسبت به عزل و نصب سیاسی در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: طی ارتباطی که با معاون پارلمانی وزیر بهداشت داشتم، موضوع انتصاب ریاست جدید در دانشگاه علوم پزشکی را تشریح کرده و خواستار توجه و رسیدگی وزارت بهداشت نسبت به موضوع شده‌ام.

ارسال شده در دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹ بعد از ظهر
کد خبر: 6381973
آخرین خبر ها
گزیده خبرها