استاندار سابق گیلان بیش از یک سال ،استان را معطل کرد / این استان از ضعف مدیریت رنج می برد
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی :

استاندار سابق گیلان بیش از یک سال ،استان را معطل کرد / این استان از ضعف مدیریت رنج می برد

اختصاصی/اسرار امروز دولت تدبیر و امید از روزی که آمد شعار حمایت از خبرنگاران را داد ولی تاکنون به وعده هایش عمل نکرد. 

مهندس جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در خانه مطبوعات استان گیلان روز قلم را به اصحاب رسانه تبریک گفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،  کوچکی نژاد در این نشست اظهار داشت: اگر فعالیت در بخش رسانه توسعه یابد و هر چقدر این فضا رشد پیدا کند در تصحیح رفتارهای اجتماعی می تواند آثاری مثبت  داشته باشد.

وی ضمن تقدیر از مدیرعامل خانه مطبوعات افزود: هیئت مدیره خانه مطبوعات تلاش می کند تا در کنار استقلال و پراکندگی این تشکل صنفی بزرگ، ساماندهی این مجموعه را طی فرآیندی سخت انجام دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه فضای رسانه ای باید توسط وزارت ارشاد نظارت درست شود، یادآور شد: یکی از نگرانی ها و دغدغه های گسترش فضای رسانه ای در کشور و جامعه بحث نظارت است که متاسفانه نظارت مجلس ، قوه قضاییه و دستگاههای نظارتی مرتبط  ضعیف است.

وی با اشاره به بداخلاقی در رسانه گفت: برخی از رسانه ها یک روز از مدیری انتقاد می کنند ولی روز بعد شروع به تعریف کردن از همان مدیرمی کنند. همه می دانیم آنطور که این رسانه ها تعریف می کنند در یک روز اوضاع نمی تواند تغییر کند.

کوچکی نژاد با اذعان به این موضوع که شاید برخی از مدیران یا نمایندگان زرنگ شدند و با تطمیع کردن اصحاب رسانه تلاش می کنند به نقاط ضعف عملکردشان پرداخته نشود، خاطرنشان کرد: عملکرد برخی رسانه های نوعی بداخلاقی است و شاید دلیل این رفتارها فقر مالی باشد که برخی اصحاب رسانه، قلم را در جهت تملق گویی تغییر می دهند .

این نماینده مجلس تاکید کرد: متاسفانه اقدامات و بد اخلاقی های سایت های ضد انقلاب به برخی رسانه های داخلی سرایت کرده که جا دارد این رسانه ها در صدد اصلاح عملکرد خود باشند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه مجلس از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید منتظر لایحه دولت در حمایت از مطبوعات است ، گفت: در قوانین خیلی شفاف در خصوص حمایت از خبرنگاران صحبتی نشده و در پیش نویس لایحه حمایت از مطبوعات قرار است ساماندهی بیمه خبرنگاران،  یارانه پرداختی،  پرداخت حقوق به خبرنگاران و ... در مجلس بحث و بررسی شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار داریم دولت تا قبل از مراسم روز خبرنگار سالجاری این لایحه را به مجلس بیاورد ، تاکید کرد: دولت تدبیر و امید از روزی که آمد شعار حمایت از خبرنگاران را داد ولی تاکنون به وعده هایش عمل نکرد.

کوچکی نژاد در بخش دیگری از سخنانش به اوضاع مدیریتی استان گیلان پرداخت و گفت: این استان مدتهاست از ضعف مدیریت رنج می برد .

این نماینده مجلس با اشاره به مدیریت شهری رشت با یک میلیون جمعیت ، اظهار داشت: امیدواریم شورای اسلامی  این شهردار را تحمل کند زیرا ممکن است شهردار منتخب بخواهد حرکتهایی را انجام دهد که منافع برخی را به خطر بیندازد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد تا با همکاری رسانه ها از طریق بازتاب و نظارت و بررسی مشکلات شهری جلوی برخی سودجویی ها و سواستفاده گران گرفته شود.

وی با بیان اینکه استاندار سابق گیلان بیش از یک سال ،استان را در حوزه های اقتصادی،صنعت،معدن و فرهنگ معطل کرد، گفت:سالاری شعار گردشگری می داد و چون اداره کل گردشگری استان اعتقادی به بوم گردی به این شکل نداشت برای اینکه گردشگری را دور بزند یک اداره جدید در داخل استانداری تشکیل داد و با پرداخت حقوق 5 میلیون تومانی به یک غیر بومی، موضوعات گردشگری را به این اداره سپرد و منابع به سمت دیگر رفت؟!

کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه همان زمان به وی اعتراض کردم که نوع نگاه به این بخش نگاهی افراطی و آسیب پذیر است، افزود: به شما قول می دهم خانه هاییکه در این طرح در روستاها ساخته شدند به طویله و لانه حیوانات تبدیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه به وزیر کشور گفتم هر چه سریعتر باید تکلیف استاندار گیلان را مشخص کند،تصریح کرد: همانطور که در عزل استاندار سابق تنها نماینده ای بودم که مصاحبه های تند داشتم در انتخاب استاندار نیز تمام ظرفیتها را بکار می گیرم.

این نماینده مجلس افزود: برخورداری گیلان از استانداری بومی و توانمند و متخصص برای ما جدی است خصوصا در شرایط جنگ و فشار اقتصادی حتما باید دیدگاه عمرانی و اقتصادی داشته باشد .

وی خاطرنشان کرذ: اگر صرف فرد سیاسی را بعنوان استاندار بیاورند و دولت فکر کند بدین ترتیب خودش را حفظ کند مورد پذیرش ما نیست.

کوچکی نژاد ادامه داد: برخی خود را برای استانداری گیلان در در رسانه ها تعرفه می کنند و البته اشکال ندارد. افراد مختلفی خودشان را برای استانداری گیلان مطرح می کنند اما کسی که شایستگی استانداری دارد خودش را مطرح نمی کند و ما باید وی را کشف کنیم و از وی بخواهیم این مسئولیت را بپذیرد.

وی اعلام کرد: در بین نمایندگان مجلس اجماع نظردر مورد برخی کاندیداهای بومی در استان وجود دارد و شاید هیچ مخالفی هم نباشد اما در مورد برخی افراد مطرح برای استانداری گیلان صد در صد مخالف هستند. شاید برخی افراد مطرح برای استانداری گیلان هم حتی یک رای در بین نمایندگان مجلس و جریانات مختلف ندارند و بعید می دانم وزارت کشور و رییس جمهور چنین گزینه هایی را تعرفه کنند و استان را دچار تنش نمایند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: انتخاب استاندار یک ماه طول می کشد و امیدوارم که با همدلی و اتحاد استانداری شایسته برای گیلان منصوب شود.

ارسال شده در یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر
کد خبر: 4827385
آخرین خبر ها
گزیده خبرها