ادعای جهاد کشاورزی غلط است
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی:

ادعای جهاد کشاورزی غلط است

اسرار امروزنماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران نیازی به واردات برنج ندارد در نتیجه دولت می تواند ارز را به جای واردات این محصول به عنوان یارانه به مردم پرداخت کند تا قشرهای کم درآمد و ضعیف نیز بتوانند برنج خریداری کنند.

مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات برنج پاکستانی و هندی گفت: برای کشوری که در تمامی حوزه‌ها مورد هجوم قرار گرفته، عدم حمایت از کشاورزان مایه تأسف است، چون با این رویکرد کشاورزی در ایران نابود می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از خانه ملت، وی افزود: در حال حاضر با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و تبدیل آنها به ویلا و آپارتمان، کشاورزی نابود شده و تولید برنج ایرانی روز به روز کاهش پیدا می‌کند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: برخی افراد در دستگاه‌های دولتی به ازای واردات برنج پاکستانی سودهای کلانی به دست می آورند به همین دلیل در تلاش‌اند زمینه واردات را افزایش دهند.

لاهوتی تاکید کرد: ایران نیازی به واردات برنج ندارد در نتیجه دولت می تواند ارز را به جای واردات این محصول به عنوان یارانه به مردم پرداخت کند تا قشرهای کم درآمد و ضعیف نیز بتوانند برنج خریداری کنند.

 این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ادعای وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه تولید داخل توان تامین برنج موردنیاز کشور را ندارد غلط است، چراکه براساس آمارها هر فرد سالانه 36 کیوگرم برنج مصرف می‌کند، در حالی که با افزایش قیمت‌ها این میزان کاهش پیدا کرد.

 لاهوتی بیان کرد: ایران سالانه به 2 میلیون و800 هزار تُن برنج نیاز دارد و از آنجایی که کشور 2 میلیون و 400هزار تُن تولید سالانه دارد می‌تواند 400 هزار تُن کمبود را با برنامه‌ریزی‌های دقیق و با تکیه بر توان داخل تأمین کند.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷ بعد از ظهر
کد خبر: 4098548
آخرین خبر ها
گزیده خبرها