سه بیمارستان خصوصی رشت قرارداد خود را  با تأمین اجتماعی برقرار کرده اند
مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان:

سه بیمارستان خصوصی رشت قرارداد خود را با تأمین اجتماعی برقرار کرده اند

اسرار امروز. مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان با اشاره به قطع همکاری برخی از مراکز درمان خصوصی با این سازمان در سال گذشته، گفت: با پرداخت بخشی از مطالبات تا حدودی مشکلات در این حوزه مرتفع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از مهر، محمد حسین شهدی نژاد در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به تأخیر در پرداخت معوقات مراکز درمانی خصوصی در سال گذشته و قطع همکاری این مراکز با سازمان تأمین اجتماعی در استان، اظهار کرد: این یک مطالبه به حق بود اما انتظار می رفت با توجه به سراسری بودن مشکل این مراکز صبوری بیشتری به خرج می‌دادند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اکنون از چهار بیمارستان بزرگ خصوصی شهر رشت سه بیمارستان قرارداد خود را مجدداً با تأمین اجتماعی برقرار کرده اند، افزود: در حال حاضر تا حدودی مشکلات در این حوزه مرتفع شده است. 

شهدی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه در تأخیر پرداخت نه بیمه شده و نه مراکز ارائه خدمات درمانی و بیمارستانی مقصر بودند و نه سازمان تأمین اجتماعی، گفت: سازمان تأمین اجتماعی مطالبات معوقه‌ای دارد که با دریافت آنها می‌تواند بدهی‌های خود به مراکز درمانی خصوصی را پرداخت کند.

وی به عدم وجود مرکز درمانی تأمین اجتماعی در برخی از شهرهای استان گیلان همانند صومعه سرا، شفت و املش اشاره و بیان کرد: یکی از شاخص‌های راه اندازی مراکز درمانی تأمین اجتماعی در شهرها شاخص جمعیتی است که در حال حاضر تنها شهرستان صومعه سرا آن را دارد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان در ادامه با تأکید بر اینکه توسعه و ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی در شهرستان صومعه سرا یکی از مطالبات جدی ما در سال ۹۸-۹۷ بوده است، افزود: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ساخت مرکز درمان تأمین اجتماعی در صومعه سرا باشیم.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های در حال اجرا در حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی در استان گیلان، گفت: بیمارستان لنگرود در حال احداث است، درمانگاه آستانه اشرفیه در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود. امسال شاهد بهره برداری از ساختمان درمانگاه پلی کلینیک انزلی خواهیم بود.

شهدی نژاد در پایان در پاسخ به گلایه مردم به نبود برخی داروها در داروخانه‌های تأمین اجتماعی اظهار کرد: با توجه به اجرای نسخه الکترونیکی چنین چیزی غیر ممکن است زیرا دکتر در ابتدا با چک کردن موجودی داور در داروخانه اقدام به نوشتن نسخه می‌کند.

ارسال شده در دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 5374086
آخرین خبر ها
گزیده خبرها