فریب کلاهبرداری به بهانه نذری اینترنتی را نخورید
هشدار پلیس:

فریب کلاهبرداری به بهانه نذری اینترنتی را نخورید

اسرار امروزرئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی البرز با اشاره به نذری اینترنتی در فضای مجازی ،گفت: برخی افراد در فضای مجازی تحت عنوان «نذری اینترنتی» از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این افراد ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروزو به نقل از ایرنا، سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی البرز با اشاره به نذری اینترنتی در فضای مجازی ،گفت: برخی افراد در فضای مجازی تحت عنوان «نذری اینترنتی» از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این افراد ضروری است.

اقبالی افزود: این افراد که انگیزه کلاهبرداری از کاربران را دارند با ایجاد یک سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک‌های مردمی تحت عنوان نذورات نموده و درخلال عملیات پرداختی مردم حساب‌های آنان را رمز گشایی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی البرز گفت : کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام ، چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند به صفحه‌های معتبر یا نذورات خود را به صورت نقدی پرداخت کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی با دریافت مبالغی به عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند، حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می‌کنند.

اقبالی گفت: تاکنون دراستان البرز شکایتی دراین زمینه ارجاع نشده و امیدواریم شهروندان با هوشیار و دقت ، اجازه سواستفاده به این افراد شیاد را ندهند.

ارسال شده در دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ بعد از ظهر
کد خبر: 4907352
آخرین خبر ها
گزیده خبرها