بلاتکلیفی مردم 3 روستای در معرض رانش زمین در گیلان
نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی:

بلاتکلیفی مردم 3 روستای در معرض رانش زمین در گیلان

اسرار امروزهنوز هیچ مبلغی تحت عنوان جبران خسارات سیل به کشاورزان پرداخت نشده است/ بنیاد مسکن اقدامی نکرده است/ هنوز خسارتی به خانواده‌ها پرداخت نشده است

اسدالله عباسی با اشاره به آخرین وضعیت مردم مناطق سیل‌زده حوزه انتخابیه خود گفت: در رابطه با ایجاد سیل‌ بند در مسیر رودخانه در مناطقی ساخت سیل ‌بند شروع شده اما در مناطقی هنوز اقدامی صورت نگرفته است. همچنین در بحث بازسازی پل‌های تخریب‌شده، بازسازی برخی پل‌ها برعهده بنیاد مسکن گذاشته شده که این بنیاد عملا در این زمینه اقدامی نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تابناک، وی افزود: در بحث پرداخت خسارت به کشاورزان با گذشت نزدیک به 5 ماه از سیلاب‌های ابتدای سال هنوز هیچ مبلغی تحت عنوان جبران خسارات سیل به کشاورزان حوزه انتخابیه بنده پرداخت نشده است.

عباسی اظهار داشت: در ارتباط با واحدهای مسکونی و جبران خسارات وارده به آنها با وجود ارزیابی‌های انجام‌ شده هنوز خسارتی به خانواده‌ها پرداخت نشده و در مواردی هم که بنا بوده زمین در اختیار خانواده‌ها برای ساخت منزل قرار بگیرد، هنوز زمینی برایشان مشخص و در اختیارشان قرار نگرفته است.

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در ارتباط با روستاهایی هم که دچار رانش زمین شده و در معرض رانش زمین هستند هیچ اقدامی برای جابجایی روستا انجام نشده و مردم در این روستاها (لی‌لیم، تابستان‌نشین و آزارکی) در بلاتکلیفی به سر می‌برند که آیا زمین جایگزین برایشان در نظر گرفته شده و باید بروند و یا اینکه در خانه‌هایشان که در معرض رانش زمین است بمانند؟!

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۸ بعد از ظهر
کد خبر: 1395544
آخرین خبر ها
گزیده خبرها