چگونه میکروب‌ها را به شکل کامل از دستان خود پاک کنید؟

چگونه میکروب‌ها را به شکل کامل از دستان خود پاک کنید؟

اسرار امروز. باکتری‌ها و ویروس‌هایی که باعث سرماخوردگی، آنفولانزا و بیماری‌هایی مثل اسهال می‌شوند می‌توانند روی دستان ما سکونت کنند و منتظر فرصتی برای آلوده کردن اشخاص هستند. هر وقت دستان خود را جلوی دهان خود بگیرید و عطسه کنید میکروب‌ها را مهمان دستان خود کرده اید.

اگرچه شستشوی دست‌ها بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما بسیاری از افراد در شستشوی دست‌های خود مشکل دارند و نمی‌توانند دست‌های خود را به درستی بشویند به عبارتی نمی‌دانند که دست‌های خود را درست نشسته اند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، اگر فقط چند ثانیه دستان خود را شستشو می‌دهید یا اگر دستان خود را درست خشک نمی‌کنید یا حتی اگر از مواد شوینده استفاده نمی‌کنید وقت آن است که در اسرع وقت روش خود را تغیر دهید.

پوست ما محل مناسبی برای سکونت میکروب‌ها است. اگر فقط چند ثانیه دستان خود را شستشو می‌دهید یا اگر دستان خود را درست خشک نمی‌کنید یا حتی اگر از مواد شوینده استفاده نمی‌کنید وقت آن است که در اسرع وقت روش خود را تغیر دهید.

باکتری‌ها و ویروس‌هایی که باعث سرماخوردگی، آنفولانزا و بیماری‌هایی مثل اسهال می‌شوند می‌توانند روی دستان ما سکونت کنند و منتظر فرصتی برای آلوده کردن اشخاص هستند. هر وقت دستان خود را جلوی دهان خود بگیرید و عطسه کنید میکروب‌ها را مهمان دستان خود کرده اید.

اگر سرما خورده اید و با دستان آلوده چشم ها، دهان و بینی خود را لمس می‌کنید یا غذا می‌خورید، در واقع زمینه را برای ورود میکروب‌ها به بدن خود فراهم کرده اید. اما چگونه باید دست و صورت خود را بشویید که جلوی ورود هر نوع میکروب به بدن خود را سد کنید؟

_دمای آب را ملایم کنید. آب بسیار گرم یا خنک درست عمل نمی‌کند و استفاده از آن می‌تواند بی فایده باشد

_حتما از صابون استفاده کنید. لازم نیست صابون شما حتما آنتی باکتریال باشد

_آب را ببندید و به مدت ۲۰ ثانیه بین انگشتان و پشت دست‌ها را ماساژ داده و شستشو دهید. اغلب افراد پس از ۱۰ ثانیه دست از نظافت دست خود می‌کشند

_دستان خود را بشویید

_دستان خود را خشک کنید، زیرا میکروب‌ها به دست‌های مرطوب می‌چسبند. می‌توانید با هوا دستتان را خشک کنید یا از یک حوله تمیز استفاده کنید

_اگر دست‌های خود را زیاد شستشو دهید، هر از گاهی مرطوب کننده بزنید تا پوست شما بیش از حد خشک و ترک نشود

ارسال شده در یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۲ قبل از ظهر
کد خبر: 1595001
آخرین خبر ها
گزیده خبرها