این روزها از گذشته پرافتخار رشت چیزی باقی نمانده است
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت:

این روزها از گذشته پرافتخار رشت چیزی باقی نمانده است

اسرار امروزمافیای زباله خشک با حمایت سیاسیون در گیلان فعالیت می کنند/ رودخانه‌های رشت و زباله‌های سراوان به یک مشکل ملی تبدیل‌ شده‌اند/ پسماند خشک با خودروی ۲۰۶ در رشت جمع‌آوری می شود/ برنامه مشخص و مصوبی درباره سراوان وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس، رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت در یکصد و دومین جلسه این در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به طرح کلید طلایی ، اظهار داشت: بر اساس این طرح قصد داریم از تمامی چهره‌های فرهیخته‌ای که به‌ عناوین ‌مختلف در راستای توسعه رشت خدمت می‌کنند تقدیر شود.

بهراد ذاکری با بیان اینکه باید نسبت به سراوان نگاهی جامع به ‌منظور رفع مشکلات داشته باشیم، افزود: یکی از بزرگ ‌ترین مشکلاتی که استان گیلان با آن دست ‌وپنجه نرم می‌کند معضل سراوان است.

وی با تأکید بر اینکه برنامه مشخص و مصوبی درباره سراوان وجود ندارد، تصریح کرد: اقدامات فردی و گروهی بدون سبقه علمی درباره سراوان یقیناً به نتیجه نمی‌رسد و در ابتدا باید برنامه‌ای مشخص در این زمینه مصوب شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت به وضعیت نامناسب مالی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: رودخانه‌های رشت و زباله‌های سراوان به یک مشکل ملی تبدیل‌ شده‌اند و شهرداری رشت نیز با مشکلات مالی فراوانی مواجه است.

ذاکری با اشاره به اینکه پیشنهادات فراوانی پیرامون رفع مشکل سراوان و رودخانه‌های رشت مطرح است، افزود: مافیای زباله خشک در استان گیلان وجود دارد و متأسفانه برخی از سیاسیون نیز از این افراد حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از افراد به ‌واسطه مشکلات مالی نسبت به جمع ‌آوری پسماند خشک اقدام می‌کنند، تصریح کرد: اخیراً افرادی با خودروهایی ازجمله ۲۰۶ و غیره در سطح رشت نسبت به جمع‌آوری زباله‌های خشک اقدام می‌کنند و متأسفانه این روزها از گذشته پرافتخار رشت چیزی باقی نمانده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با اشاره به عدم برنامه‌ریزی‌های فرهنگی مناسب پیرامون مباحثی همچون پسماند بیان کرد: از تمامی افرادی که می‌توانند پیرامون مشکل پسماند و رودخانه‌های رشت کمک کنند تقاضا دارم که به مجموعه کمیسیون بهداشت شورا بپیوندد.

ذاکری با تأکید بر اینکه مردم نسبت به شورا و شهرداری بی‌اعتماد هستند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که حضور مردم در این مباحث پررنگ نشود یقیناً نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود.

ارسال شده در شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۴ بعد از ظهر
کد خبر: 2633774
آخرین خبر ها
گزیده خبرها