قیمت سکه به پایین‌ترین مقدار در سال ٩٨ رسید

قیمت سکه به پایین‌ترین مقدار در سال ٩٨ رسید

اسرار امروزافت قیمت دلار و کاهش تقاضا در بازار زمینه‌ساز کاهش ارزش سکه تمام بهار آزادی به پایین ترین سطح در سال بود.

در پی روند کاهشی نرخ دلار، قیمت انواع مشتقات سکه نیز در بازار تهران در حال کاهش است. در حال حاضر بهای سکه نقدی به کانال ۳.۸ میلیون تومان وارد شده است که این پایین‌ترین رکورد ثبت شده این فلز گرانبها در سال ٩٨ است. با استناد به همین گزارش امروز ٢ آبان ٩٨، ساعت ۱۱:۴١ هر قطعه سکه امامی با نرخ ٣،٨۵٣،٠٠٠ تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از دنیای اقتصاد، آنچه مسلم است افت قیمت دلار زمینه‌ساز کاهش ارزش سکه تمام بهار آزادی بود. البته عده دیگری از فعالان، کاهش تقاضا در بازار سکه را عامل مهم‌تری می‌دانستند که در روند هفته‌های اخیر فلز گران‌بهای داخلی موثر بوده است.

به گفته این عده، دیگر تقاضای مصرفی چندانی در بازار وجود ندارد و نسبت به قبل کمتر کسی برای اعیاد، عروسی و به‌طور کلی به منظور هدیه دادن از سکه تمام استفاده می‌کند.

یکی از نشانه‌های کاهش تقاضا در بازار سکه در حبابی مشاهده می‌شود که گریبانگیر آن شده است. ارزش ذاتی سکه با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده حدود ۴۰۰ هزار تومان با قیمت بازار فاصله دارد.

از طرف دیگر، کاهش دامنه نوسانات و قرار گرفتن در یک شیب کاهشی فرسایشی موجب شده است که کمتر معامله‌گری برای تبدیل سرمایه تمایلی به خرید سکه داشته باشد.

در این میان، طلای جهانی نیز در هفته‌های اخیر تمایلی به ماندن بالای مرز روانی هزار و ۵۰۰ دلاری از خود نشان نداده است تا از این سو نیز بازار داخلی تحریک نشود.

در این میان، عده‌ای از فعالان باور دارند تقاضا برای خرید طلای جهانی افزایش خواهد یافت و از قیمت سکه حمایت خواهد کرد. این عده به روند طلا در ۱۲ ماه گذشته توسط بانک‌های مرکزی اشاره می‌کنند.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۵ بعد از ظهر
کد خبر: 8361154
آخرین خبر ها
گزیده خبرها