9 هزار فرصت شغلی در سطح آب بندان های گیلان فراهم است
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان:

9 هزار فرصت شغلی در سطح آب بندان های گیلان فراهم است

اسرار امروز۱۵۵ مدرسه بلااستفاده در سطح استان گیلان موجود است/ برای فرمانداری های گیلان ۵۰۰ فرصت شغلی فراهم شد/ سامانه مربوط به کسب و کار و فرصت شغلی بسیاری از دغدغه های سرمایه گذاری را رفع خواهد کرد/ در هر شهرستان پنج آب بندان به صورت پایلوت مشخص شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایسنا، یونس رنجکش در جلسه ساماندهی آب بندان ها، زراعت چوب، سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان فومن، اظهار کرد: ۹ هزار فرصت شغلی در سطح آب بندان ها فراهم است که قابلیت احیا و اجرا دارد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان با بیان اینکه به دنبال تبیین سیاست های کلان درخصوص حوزه های مختلف سرمایه گذاری در گیلان هستیم، گفت: پنج هزار فرصت شغلی به صورت عناوین تعریف شده با قابلیت کارآفرینی فراهم سازی شده و 4 هزار فرصت شغلی مربوط به بخش گردشگردی، خدمات و صنعت است که با نگاه کارشناسی دقیق تر نیز قابلیت افزایش دارد.

وی با بیان اینکه سامانه مربوط به کسب و کار و فرصت شغلی بسیاری از دغدغه های سرمایه گذاری را رفع خواهد کرد، متذکر شد: بسیاری از موانع مربوط به بروکراسی اداری هنگام جذب فرصت ها، آیین نامه های بالا دستی و قوانینی است که ممکن است منجر به عملیاتی نشدن سرمایه گذاری ها شود.

وی عنوان کرد: برای فرمانداری های گیلان ۵۰۰ فرصت شغلی فراهم شده که ۹۰ درصد آن مربوط به بخش گردشگری است.

این مقام مسئول ادامه داد: براساس ارزیابی های میدانی صورت گرفته در هر شهرستان پنج آب بندان به صورت پایلوت مشخص شده است که به دنبال سرمایه گذاری در نقاط معین شده هستیم.

وی خاطرنشان کرد: جامعه هدف ما ایجاد سرمایه گذاری در سطح کلان نیست، بلکه به دنبال احیای کاربردهای محلی آب بندان ها  هستیم تا ضمن تامین آبرسانی کشاورزی به زراعت چوپ و گسترش فعالیتهای گردشگری در هر منطقه برسیم.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۵ مدرسه بلااستفاده در سطح استان گیلان موجود است که می تواند در زمینه مختلف در اختیار کارآفرینان قرار گیرد، یادآور شد: با احیای این واحدها می توان کسب و کار را رونق بخشید.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰ بعد از ظهر
کد خبر: 9650479
آخرین خبر ها
گزیده خبرها