به اندازه کوپن تان دارید؟!
وزیر بهداشت و درمان در سفر به استان گیلان:

به اندازه کوپن تان دارید؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. سوالی که برای افکار عمومی گیلان ایجاد شد  ادعای دکتر علی نوبخت در خصوص وضعیت بهداشت و درمان استان گیلان است که با جواب آقای وزیر در تناقض است!

دکتر سعید نمکی در سفر خود به استان گیلان  در پاسخ به سردبیر یکی از رسانه ها مبنی بر عدم رعایت استانداردهای بهداشت و درمان در سه بیمارستان ولیعصر رودبار، 31 خرداد منجیل و سلامت رستم آباد گفت: به اندازه کوپن تان دارید؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از شکوفه های زیتون در رودبار، طبق استانداردهای بهداشت و درمان باید هربیمارستان  دارای ۳ متخصص جراح و ۳ متخصص بیهوشی  باشد که این مهم در  ٣ بیمارستان ولیعصر رودبار، ۳١ خرداد منجیل و سلامت رستم آباد  تنها به ٢ متخصص جراحی و ٢ متخصص بیهوشی بسنده شده و حتی ماندگاری آنان نیز 24 ساعته نیست!

 هر چند که آقای وزیر با اصرار خبرنگار شکوفه های زیتون وعده داد که برای ماندگاری این 4 پزشک جراح و بیهوشی بصورت 24 ساعته به مردم 3 شهر رستم آباد، منجیل و رودبار کمک خواهد کرد اما سوالی برای افکار عمومی گیلان ایجاد شد و آن ادعای دکتر علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص وضعیت بهداشت و درمان استان گیلان است که با جواب اقای وزیر در تناقض است!

علی نوبخت شامگاه امروز در نشست بررسی آخرین وضعیت حوزه بهداشت و درمان گیلان در سالن اجتماعات استانداری گیلان، وضع بهداشت و درمان گیلان را پایین‌تر از سیستان و بلوچستان برشمرد و بیان کرد: لازم است دولت به‌ ویژه وزارت بهداشت و درمان توجه بیشتری به گیلان کند؟!( اینجا بخوانید)

اگر وضعیت بهداشت و درمان در استان گیلان پایین تر از سیستان و بلوچستان است پس وزیر بهداشت و درمان بر اساس کدام مستندات در پاسخ به سوال افکار عمومی گیلان مدعی می شود که شما به اندازه کوپن تان دارید؟!

متاسفانه به دلیل برخورد گزینشی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در دعوت از خبرنگاران در سفر دو روزه وزیر بهداشت و درمان به این استان ، بسیاری از سوالات افکار عمومی از جمله اینکه آیا پرداخت 2 ماه اضافه کار و 3 ماه رفاهی به پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در صبح روز ورود وزیر  صحت دارد؟ اگر این پرداخت همزمان با حضور وزیر در گیلان درست است دلایل چنین اقدامی چیست؟ در صورت نصب سی تی اسکن در بیمارستان ولیعصر رودبار آیا متخصص رادیولوژی، نورولوژی و جراح مغز و اعصاب بصورت 24 ساعته حضور خواهند داشت تا بیماران به شهرهای دیگر اعزام نشوند؟ آیا دعوت از اعضای هیئت علمی دانشگاه هم مثل خبرنگاران گزینشی بود و ... بدون پاسخ ماند؟!

امید است مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در نوع تعامل خود با رسانه ها تجدید نظر کنند و بصورت گزینشی دعوت نکنند.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸ بعد از ظهر
کد خبر: 6470699
آخرین خبر ها
گزیده خبرها