مرگ تالاب انزلی نزدیک است
نماینده مجلس صومعه سرا در دهمین هفته از پویش #هرهفته الف-ب ایران :

مرگ تالاب انزلی نزدیک است

اختصاصی/ اسرار امروزپیشگام دفاع از وزارت نیرو هستم/ مهندس عظیم بلبل آبادی و جمشید طالبی انسانهای با اخلاقی هستند و تخصص لازم و مناسب را در صنعت برق دارند/ وضعیت کیفیت و سلامت آب روستاها به دلیل وجود کرم‌های قلاب دار ، منگنز و آهن خوب نیست/ سه هزار مشترک آبفای روستایی در حالی از آب شرب استفاده می کنند که کنتور آب برای محاسبه میزان مصرف ندارند

در دهمین هفته از پویش #هرهفته الف-ب ایران، نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در آئین افتتاح ، بهره برداری و کلنگ زنی ۱۲ پروژه ملی و زیربنایی در پست ۶۳٫۲۰ کیلوولت GIS شهید مومن زاده صومعه سرا که با حضور وزیر نیرو و استاندار گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه بنده در مجلس شورای اسلامی پیشگام دفاع از وزارت نیرو هستم، اظهار کرد: وزیر نیرو از استوانه های دولت است و در پیگیری کارهای مردم حضور میدانی دارند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سید کاظم دلخوش با تقدیر از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای و شرکت توزیع برق استان گیلان، افزود: مهندس عظیم بلبل آبادی و جمشید طالبی انسانهای با اخلاقی هستند و تخصص لازم و مناسب را در صنعت برق دارند.

وی اضافه کرد: با حضور دکتر اردکانیان در وزارت نیرو و در سه سال گذشته 2 هزار و 400 تیر برق، بیش از 240 ترانس برق، بیش از 350 هزار کابل خود نگهدار 50 و 70 ، دیواره سازی های خوب رودخانه ها ی این شهرستان اختصاص پیدا کرد.

وی به وجود 13 رودخانه وحشی در شهرستان صومعه سرا اشاره کرد و گفت: این شهرستان شاهد جاری شدن سیلاب به دلیل  تراشیدن جنگل های گیلان  است که برای مردم مشکلات زیادی به وجود می‌آورد.

دلخوش با بیان اینکه دو سوم تالاب انزلی در شهرستان صومعه سرا قرار دارد،خاطرنشان کرد: عمق 8 متری تالاب انزلی در برخی نقاط به نیم متر کاهش پیدا کرده و مرگ تالاب انزلی نزدیک است و از اینکه این تالاب به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار شود نگران هستیم.

نماینده مجلس صومعه سرا در ادامه به مشکلات بهداشتی آب شرب برخی روستاهای این شهرستان اشاره کرد و افزود: آلودگی آب آشامیدنی، کم آبی و بی آبی روستاهای صومعه سرا، مردم  را دچار مشکل کرده است.

وی گفت: وضعیت کیفیت و سلامت آب روستاهای استان گیلان به دلیل وجود کرم‌های قلاب دار و منگنز و آهن خوب نیست.

این نماینده مجلس ضمن اشاره به اینکه شرکت آبفای روستایی نمی داند چگونه باید بهای آب مصرفی را از کشاورزان بگیرد، اعلام کرد: سه هزار مشترک آبفای روستایی در حالی از آب شرب استفاده می کنند که کنتور آب برای محاسبه میزان مصرف ندارند و برای رفع این معضل نیاز به ۳هزار کنتور آب داریم.

وی گفت: طرح هزار روستای شرق و غرب از سوی بنده در مجلس هفتم و هشتم ارائه شد و در ۶۰ روستای این شهرستان اجرا شده است و برای اتمام آن نیاز به حمایت دولت و وزارت نیرو است.

وی در پایان  با بیان اینکه از فومن تا پل کسما نیاز به روشنایی است، تصریح کرد: ۱۴۷ پایه تلسکوپی برای اجرای این پروژه نیاز است.

گفته می شود 37 روستای شهرستان صومعه سرا فاقد آب شرب بوده و 21 روستا دارای شبکه آبرسانی فرسوده هستند.

ارسال شده در جمعه ۰۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۹ بعد از ظهر
کد خبر: 8279521
آخرین خبر ها
گزیده خبرها