۳۳ درصد از شبکه توزیع برق استان بیش از ۳۰ سال عمر دارند
استاندار گیلان در دهمین هفته از پویش #هر هفته الف-ب ایران :

۳۳ درصد از شبکه توزیع برق استان بیش از ۳۰ سال عمر دارند

اختصاصی/ اسرار امروزدر دهمین هفته از پویش #هرهفته الف-ب ایران، استاندار گیلان در مراسم افتتاح و کلنگ زنی ۱۲ پروژه ملی و زیربنایی برق منطقه‌ ای گیلان که با حضور وزیر نیرو و جمعی از مسئولین برگزار شد، گفت: در دولت تدبیر و امید شاخص برق در استان گیلان از 15/98درصد به 99/2 درصد و شاخص آب آشامیدنی روستایی از ۶۴ درصد به ۷۶ درصد، آب آشامیدنی بهداشتی از 99/75 درصد به 99/94 درصد و فاضلاب شهری از ۶۵ درصد به 77/70 ارتقا یافته است.

در دهمین هفته از پویش #هرهفته الف-ب ایران، استاندار گیلان در مراسم افتتاح و کلنگ زنی ۱۲ پروژه ملی و زیربنایی برق منطقه‌ ای گیلان که با حضور وزیر نیرو و جمعی از مسئولین برگزار شد با اشاره به بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۳۱ طرح برق رسانی و آبرسانی و کشاورزی با مجموع اعتبار ۴۶۱ میلیارد تومان در تداوم پویش #هر هفته الف-ب ایران وزارت نیرو اظهار کرد: بهره برداری از ۳۱ طرح برق،آب رسانی و کشاورزی در گیلان حکایت از توجه ویژه دولت در بخش کشاورزی و روستایی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ارسلان زارع افزود: در دولت تدبیر و امید شاخص برق در استان گیلان از 15/98درصد به 99/2 درصد و شاخص آب آشامیدنی روستایی از ۶۴ درصد به ۷۶ درصد، آب آشامیدنی بهداشتی از 99/75 درصد به 99/94 درصد و فاضلاب شهری از ۶۵ درصد به 77/70 ارتقا یافته است.

وی اضافه کرد: حدود ۳۳ درصد از شبکه توزیع برق استان بیش از ۳۰ سال عمر دارند و افزایش کیفیت این بخش از خدمات نیاز به اعتبارات بیشتری دارد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تصریح کرد: در راستای تامین منابع آب آشامیدنی بهداشتی و پایدار، طرح آبرسانی به لاهیجان و لنگرود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و به رودسر، املش، واجارگاه ۷۴ درصد داشت ضمن اینکه تکمیل پروژه‌های زیربنایی آب و فاضلاب مسکن مهر رشت در دست اجراست که نیاز به اختصاص اعتبار برای تکمیل این پروژه‌هاست.

استاندار گیلان در پایان یادآور شد: به ‌منظور تامین منابع پایدار آب برای بخش‌های کشاورزی، شبکه‌های اصلی و فرعی آبیاری و زهکشی سفیدرود با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد، شبکه آبیاری شفارود با حدود ۴۰ درصد و شبکه پلرود با ۳۵ درصد در دست اجراست که تکمیل این پروژه‌ها نیازمند اعتبارات ملی است.

ارسال شده در جمعه ۰۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۱ بعد از ظهر
کد خبر: 3988518
آخرین خبر ها
گزیده خبرها