ذخیره‌سازی میوه شب عید آغاز شد/ ذخیره سازی گیلان 200 تن افزایش یافت
مدیرکل تعاون روستایی استان گیلان:

ذخیره‌سازی میوه شب عید آغاز شد/ ذخیره سازی گیلان 200 تن افزایش یافت

اسرار امروزمدیرکل تعاون روستایی استان گیلان گفت: امسال به دلیل آب‌وهوای مناسب برداشت سیب و پرتغال در کشور بسیار خوب بوده است که این امر منجر به افرایش ۲۰۰ تنی میوه نسبت به مشابه پارسال شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس، رامین گیلان‌شاهی با بیان اینکه باید میوه‌های شب عید برای مردم گیلان فراهم شود، اظهار کرد: سیب و پرتغال پرمصرف‌ترین میوه‌های شب عید در کشور و‌ گیلان است به همین دلیل اقدامات لازم برای ذخیره‌سازی میوه شب عید در گیلان انجام‌شده است.

وی با اشاره به دومرحله‌ای بودن ذخیره‌سازی میوه‌ها توسط تعاون روستایی افزود: ذخیره‌سازی میوه‌ها در دو مرحله انجام ‌شده و در مرحله اول ۷۰۰ تن پرتغال و در مرحله بعد ۷۰۰ تن سیب در سردخانه‌های تعاون روستایی ذخیره می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان گیلان از افزایش ذخیره‌سازی میوه در گیلان نسبت به مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: امسال به دلیل آب‌وهوای مناسب برداشت سیب و پرتغال در کشور بسیار خوب بوده است که این امر منجر به افرایش ۲۰۰ تنی میوه نسبت به مشابه پارسال شده است.

گیلان‌شاهی با اشاره به تاریخ توزیع میوه‌های شب عید در گیلان بیان کرد: بر اساس آخرین تصمیم گرفته‌شده توزیع این میوه‌ها با قیمت تعیین‌شده و مصوب از اواخر اسفندماه آغاز می‌شود.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۷ قبل از ظهر
کد خبر: 4400440
آخرین خبر ها
گزیده خبرها