تهمت هایی علیه بنده به هیچ وجه صحت ندارد
مدیر کل بهزیستی استان گیلان:

تهمت هایی علیه بنده به هیچ وجه صحت ندارد

اختصاصی/اسرارامروز/حسن سامری. ١١٧ پروژه بهزیستی گیلان در دهه فجر به بهره برداری می رسد/ ۴۰۰ مورد جهیزیه در اختیار نوعروسان قرار می‌گیرد/ ۵۳ واحد مسکونی افتتاح و تحویل می شود / کارآفرینی بر عهده سازمان بهزیستی نیست/ نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه با موبایل برگزار می شود/ در خصوص رفع چالش افزایش قیمت بنزین تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاد

همزمان با گسترش ابزارهای انتقال اخبار یا به عبارتی در فضای تكثر رسانه ها، از مكتوب گرفته تا مجازی و اجتماعی، آسیب ها و چالش های فعالیت رسانه ای نیز بیشتر به چشم می آید. از جمله این آسیبها بد اخلاقی های رسانه ای است. این آسیب البته به دوره خاصی محدود نیست و از ابتدای پیدایش و فعالیت انواع رسانه بر پیكر آن چنگ انداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز ، بیشترین آسیب های فعالیت رسانه ای ناشی از بد اخلاقی و چشم پوشی از رسالت های خبری را می توان در عرصه های سیاسی- اجتماعی دید. از جمله می توان به هجمه ها علیه بهزیستی گیلان پس از استقرار مجدد دکتر حسین نحوی نژاد بعنوان مدیرکل اشاره کرد.

در كنار نقدهایی كه برخی رسانه ها با انگیزه اصلاح و بهبود كاركردهای این اداره کل در استان گیلان ارائه می کنند، شماری هم تلاش می کنند برای زیر سوال بردن این مدیر گیلانی، از بی اخلاقی های رسانه ای سود ببرند.

چندی پیش در یکی ار رسانه ها، وی متهم به استراحت در جلسه شورای اداری استان و رفتار خارج از عرف اداری متهم شد؟!

نکته عجیب در این مطلب ، عدم اطلاع این رسانه از اصل ماجرا و مکاتبات دبیر شورای اداری استان با اداره کل بهزیستی استان گیلان است! رسانه ای که بجای انجام رسالت اطلاع رسانی ، بدون استناد و سوال، قضاوت و حکم بر اقدام خلاف مقررات اداری و هنجارهای اجتماعی مدیر کل بهزیستی در جلسه شورای اداری استان را صادر کرد؟! جالبتر اینکه همین رسانه اعلام می کند، استاندار محترم گیلان با سعه صدر بیان داشت که وی پس از دستور جلسات اعلام شده ، گزارش خود را اعلام کند که شاید به دلیل عدم اطلاع از اصل ماجرا بوده و در جای خود قابل تقدیر است. از سوی دیگر با نگاه غیر مسلح در عکس بار گذاری شده توسط این رسانه، کاملا روشن است که مدیر کل بهزیستی استان گیلان در این جلسه در حال مطالعه بوده و استراحت نمی کند و اینکه با چه هدفی ، یک رسانه با این صراحت و در تصویری واضح، مدیری با تجربه را متهم به چنین مواردی می کند خود جای بحث دارد.

مهمترین آفت و آسیب بداخلاقی های رسانه ای، ایجاد نوعی بی اعتمادی در جامعه است. یعنی هر كسی به هر نحوی و با هر تابلویی بخواهد اعتماد مردم را سلب كند، دیگر نمی تواند خود را دلسوز بداند و  خروجی فضای بدبینی و تخریب تنها به نفع دشمنان انقلاب و اسلام است.

به نظر می رسد برخی رسانه ها بجای بیان صحیح مطالب و ارایه راهكار در چارچوب قوانین، رسالت مقدس خود را نادیده می گیرند و با انتساب افعالی نظیر استراحت و رفتار خارج از عرف اداری به مدیری با 25 سال سابقه و 13 ساعت فعالیت بی ادعا در روز برای خوشحالی و رفاه جامعه هدف، باعث می شوند انگیزه و انرژی چنین مدیرانی کاهش یابد.

حسین نحوی نژاد از مدیران توانمند و با تجربه سازمان بهزیستی کشور است که برای سومین بار ، مدیر کلی بهزیستی استان گیلان را در کارنامه خود ثبت می کند. این مدیر خلاق گیلانی که سابقه معاونت سازمان بهزیستی را نیز در کارنامه خود دارد با ورود مجدد خود به گیلان، کاهش آسیب های اجتماعی را در دستور کار بهزیستی گیلان قرار داد و تلاش می کند در کنار سایر نهادهای مرتبط ، با تقویت اورژانس های اجتماعی و ایجاد پایگاه های خدمات اجتماعی در حاشیه شهرها ، روند افزایشی آن را کاهش دهد.

وی معتقد است ترسیدن از یک آسیب اجتماعی هیچ کمکی به حل آن نمی کند و مردم باید بدانند که حاکمیت نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی دغدغه مند است و در این راستا سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهد و البته با تلاش دستگاه های متولی در گیلان، روند اعتیاد و طلاق رو به کاهش است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با حضور در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در رشت و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وی در جلسه شورای اداری استان رفتاری خارج از عرف اداری داشته و در حال استراحت بوده است؟ عنوان کرد: این گونه ادعاها یک اشتباه محض و غلط است.

حسین نحوی نژاد با انتقاد از برخی رسانه ها گفت: نباید اعتماد به نفس مردم را توسط برخی از رسانه‌ها نابود کنیم. متاسفانه در جو بداخلاقی رسانه ایی، تهمت هایی علیه بنده طرح شد که به هیچ وجه صحت ندارد.

وی در ادامه این نشست خبری با اشاره به بهره برداری از پروژه های بهزیستی استان گیلان در حوزه های توانبخشی، اجتماعی، پیشگیری و ... در دهه فجر سالجاری گفت:  ١١٧ پروژه بهزیستی گیلان در دهه فجر 1398 با اعتبار بالغ بر 8 میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان به بهره برداری می رسد.

نحوی نژاد ساماندهی جامعه هدف، ایجاد نشاط و بالندگی، جلوگیری از آسیب در قشر جوان و ایجاد کارآفرینی را رویکرد پروژه های بهزیستی در دهه فجر دانست و افزود: با افتتاح این پروژه ها در استان گیلان، 135 نفر اشتغال بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود و مهمترین این طرح ها شامل 4 واحد توانبخشی، یک واحد خدمات رسانی معلولان ذهنی، 6 واحد مربوط به امور اجتماعی و 5 واحد پیشگیری بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به اعطای تعداد ١٠ واحد مسکونی مربوط به خانواده های دارای دو معلول، خاطر نشان کرد: در دهه فجر امسال، در مجموع ۵۳ واحد مسکونی از سوی بهزیستی گیلان افتتاح و تحویل می شود  و همچنین ۴۰۰ مورد جهیزیه در اختیار نوعروسان قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول یاداور شد: در سال جاری، حدود ٢٨٠ واحد مسکونی با اعتبار، ٢٢ میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان به خانواده های تحت پوشش بهزیستی تحویل داده ایم.

وی با اشاره به برگزاری ٢١١ ویژه برنامه به مناسبت دهه فجر از سوی بهزیستی گیلان در شهرستان های مختلف استان اضافه کرد: برپایی میز خدمت در نمازجمعه های گیلان، برگزاری مراسم چهلم سردار سلیمانی ، برپایی جشن انقلاب اسلامی، بازدید از مراکز تحت نظارت ، ارائه خدمات مشاوره ای رایگان، برپایی نمایشگاه در حوزه های مختلف کارآفرینی، بوم گردی ، گلباران مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا ، نواختن زنگ انقلاب در مهدهای کودک، مسابقات ورزشی و ملاقات عمومی با مددجویان از جمله برنامه های دهه فجر است.

وی با تاکید بر اینکه کارآفرینی بر عهده سازمان بهزیستی نیست، اعلام کرد: مسئولان باید علاوه بر بیان مشکلات شرایط مناسبی برای جامعه هدف در راستای توسعه استان و کشور ایجاد کنند و در این راستا توانستیم ۸۰ درصد تسهیلات سازمان بهزیستی را که منجر به کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، جذب کنیم.

مدیر کل بهزیستی استان گیلان، اظهار کرد: تسهیلاتی که توسط بهزیستی پرداخت می شود تنها یک وام نیست و ارائه تسهیلات مناسب بویژه برای اشتغال زنان سرپرست خانوار، معلولان و معتادان بهبود یافته از جمله وظایف این سازمان است.

وی، اجرای طرح  «همیاران» را با محوریت زنان سرپرست خانوار عنوان کرد و گفت: در طرح «بانکداری پیوندی» نیز امکان ضمانت های زنجیره ای برای زنان سرپرست خانوار وجود دارد.

این مقام مسئول در ادامه به عملکرد مراکز مشاور خانواده اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۳۸ هزار مشاوره در ۱۰۰ مرکز مشاوره خانوادگی ارائه شد که پیش بینی می‌شود در سالجاری این تعداد به ۸۰ هزار مشاوره برسد .

نحوی نژاد با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه با موبایل توسط بهزیستی استان گیلان، افزود: این جشنواره با محوریت مشکلات، موانع و توانمندی‌های معلولین در ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود و شرکت در جشنواره برای عموم آزاد بوده و شرایط سنی ندارد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش عکس و فیلم برگزار شده و داوری آثار در دو بخش آزاد و ویژه معلولین صورت می‌گیرد ، گفت: مهلت ارسال آثار تا ۳۱ اردیبهشت بوده و داوری آثار در ۱۵ خرداد صورت می‌گیرد و زمان برگزار جشنواره از دوم لغایت ۲۲ خرداد ماهه ۹۹ خواهد بود و بعد از ایام الله دهه فجر، پوستر این جشنواره رونمایی خواهد شد.

وی در پایان و در پاسخ به سوالی در خصوص رفع چالش افزایش قیمت بنزین در ارائه خدمات بهزیستی، گفت: متاسفانه تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده و مخصوصا مراکز روزانه ما دچار چالشی مهم هستند که البته در حال پیگیری برای رفع آن هستیم.

ارسال شده در شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۱ بعد از ظهر
کد خبر: 0455799
آخرین خبر ها
گزیده خبرها