احتمال وقوع بهمن و کولاک دور از انتظار نیست
مدیرکل هواشناسی استان گیلان:

احتمال وقوع بهمن و کولاک دور از انتظار نیست

اسرار امروزمدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به همزمانی پدیده یخبندان و وزش باد های جنوبی در استان هشدار داد : با وزش باد گرم بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها نیز دور از انتظار نیست ؛  از این رو  توصیه می شود ، شهروندان  از ترددهای غیر ضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به همزمانی پدیده یخبندان و وزش باد های جنوبی در استان هشدار داد : احتمال وقوع بهمن و کولاک در نواحی کوهستانی استان دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایرنا، محمد دادرس اظهار داشت : نقشه های هواشناسی نشان دهنده آنست که شرایط برای وزش باد جنوبی شدید (بویژه ارتفاعات و دامنه ها، خیلی شدید) و طی روز روند افزایش نسبی دما تا روز پنجشنبه فراهم می باشد.

 وی افزود: با وزش باد گرم بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها نیز دور از انتظار نیست ؛  از این رو  توصیه می شود ، شهروندان  از ترددهای غیر ضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کنند.

وی سرعت وزش بادهای جنوبی را نیز امروز( چهارشنبه)  در نواحی جلگه ای بین ۳۰- ۶۰ کیلومتر بر ساعت و نواحی کوهستانی بین ۶۰- ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد.

به گفته دادرس؛ براساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز چهارشنبه  صاف تا نیمه ابری، یخبندان، طی روز افزایش نسبی دما، وزش باد جنوبی (گاهی شدید بویژه ارتفاعات و دامنه ها گاهی خیلی شدید) و پنجشنبه  قسمتی ابری تا ابری، برخی نقاط وزش باد جنوبی (گاهی شدید)، اواخر وقت احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۷ بعد از ظهر
کد خبر: 2134954
آخرین خبر ها
گزیده خبرها