بی عرضه هستیم و باید استعفا بدهیم
عضو شورای شهر رشت:

بی عرضه هستیم و باید استعفا بدهیم

اسرار امروزمگر شهرداری حیات خلوت وزارت کشور است که 300-400 میلیون تومان پول غذای آنان در انتخابات را بدهد ؟!/ بحران شخص آقای نوبخت است که به رشت آمده اند تا یک شوی جدید بازی کنند/ اینکه فردی بدون داشتن سابقه اجرایی قدرتمند می‌شود استاندار گیلان، بحران است/ معاون عمرانی استاندار گیلان از اداره یک نانوایی هم عاجز هستند/ آخرین جایی که می‌خواهند به یک نفر پست بدهند پدافند غیر عامل است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت در یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورا با عذرخواهی از مردم شهر رشت به‌عنوان رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری، گفت: ما بارها تماس گرفتیم و گفتند مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به فرسوده بودن ماشین آلات شهرداری رشت، اظهار داشت: پس از انحلال سازمان خدمات موتوری شهرداری، ماشین آلات در سطح مناطق پخش شده و به علت عدم نظارت مستهلک شده است و گاهی دیده ایم که حتی خودروها به ‌عمد تخریب شده اند و هیچ آمار جامعی وجود ندارد.

ذاکری با بیان اینکه در چند سال گذشته به علت آنکه مشکل خاصی رخ نداده بود، گفت: به همین علت همواره مدعی بودیم که اگر آتش از آسمان ببارد هم شهر در امن‌ وامان است اما اکنون به نظر بنده، نشان دادیم که برابر یک برف مختصر نیز ناتوان هستیم.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به زحمات کارگران شهرداری رشت، اظهار داشت: بنده شاهد آن بودم که یکی از کارگران شهرداری حدود ۲ ساعت یک کابل برق را نگه داشت تا خودروها عبور کنند اما اداره برق پای کار نیامد. پرسنل ما زحمت خود را کشیدند و جان خود را بارها و بارها به خطر انداختند و اگر مشکلی وجود داشته بر عهده مدیران شهرداری و شخص بنده به ‌عنوان عضو شوراست.

وی افزود: امروز بحران شورای شهر و شهرداری نیست. امروز بحران در مدیریت کشور ماست. امروز به نظر بنده بحران در شخص آقای نوبخت است که زحمت کشیده اند و به رشت آمده اند تا یک شوی جدید بازی کنند و ۵۰ میلیارد تومان اختصاص دهند. بحران این است که یک آدمی از بخشداری دشتستان می‌شود استاندار استان مهمی چون گیلان. این بحران است! اینکه فردی بدون داشتن سابقه اجرایی قدرتمند می‌شود استاندار گیلان بحران است.

ذاکری با انتقاد از عملکرد معاون عمرانی استانداری گیلان، گفت: بنده خجالت میکشم که ایشان معاون عمرانی استاندار گیلان هستند. ایشان خود را کاندیدای شهرداری نیز کرده بودند و اکنون در حال رایزنی برای شهرداری رشت هستند و پیغام از این طرف و آن طرف هم به گوش می‌رسد. البته اگر ایشان می خواهند می‌توانند تکذیب کنند.

عضو شورای شهر رشت افزود: ایشان از اداره یک نانوایی هم عاجز هستند، چه برسد به معاون عمرانی استاندار گیلان. آقایان ماشین آلات ناچیز شهرداری را به جاده تهران می‌برند. مگر می‌شود ما کمک نکنیم؟ آن‌ها هم انسان هستند. اداره راه کجای کار بود؟ آقایان اداره برق می‌گویند نیروهای کمکی ما در برف گیر کردند. مگر این برف پیش‌بینی نشده بود؟ چطور ۳ روز قبل از اتفاق نیروهای کمکی راه نیفتادند؟!

وی با انتقاد از پدافند غیرعامل، اظهار داشت: به نظر بنده آخرین جایی که می‌خواهند به یک نفر پست بدهند همین پدافند غیر عامل است! نگاه می کنند چه کسی پست ندارد و این سمت را به او می‌دهند. اگر یک اتفاق کوچک در این زلزله می‌افتاد چه میشد؟! تمامی کوچه های شهر مسدود است. آقایان چه کرده اند؟ مردم به ما ناسزا می گویند چون ما بی عرضه هستیم و حق دارند. وقتی نمی‌توانیم اداره کنیم باید استعفا بدهیم.

وی در ادامه به یکی از موضوعات این جلسه اشاره کرد و گفت: دستور کار ما در شورا امروز، همکاری شهرداری با فرمانداری برای تهیه غذا در روز انتخابات است؟ مگر شهرداری حیات خلوت وزارت کشور است که 300-400 میلیون تومان پول غذای آنان در انتخابات را بدهد ؟! این پول باید بابت خرید تجهیزات برای کمک به مردم هزینه شود تا در چنین شرایطی گرفتار نشویم. آیا کوچه ها را مردم باید پارو کنند؟ امروز روز برف است و باید مشکلات مردم را بررسی کنیم.

ذاکری با اشاره به حضور شهردار رشت در جلسه استانداری، گفت: چرا شهردار رشت در آن جلسه حضور پیدا کرده است؟ باور کنید این جلسه هیچ خروجی‌ای نخواهد داشت. شهردار باید امروز در شورا حضور می‌یافت و به اعضای شورا پاسخ می‌داد. شورا باید با صدور یک بیانیه از مردم شهر رشت عذرخواهی کند. 

ارسال شده در پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۸ بعد از ظهر
کد خبر: 9718047
آخرین خبر ها
گزیده خبرها