میانگین سنی و میزان تحصیلات نامزدهای مجلس اعلام شد

میانگین سنی و میزان تحصیلات نامزدهای مجلس اعلام شد

اسرار امروزسخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: از ۱۶ هزار و ۳۳ نفر کاندید انتخابات مجلس شورای اسلامی که ثبت نام کردند  تعداد، ۷هزار و ۱۵۷ نفر تایید صلاحیت شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایرنا، سید اسماعیل موسوی گفت: کل داوطلبان ثبت نام شده برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۶ هزار و ۳۳ نفر بوده است که از این تعداد، ۷هزار و ۱۵۷ نفر تایید صلاحیت شدند و از میان کل تعداد تایید صلاحیت شدگان، ۷۸۲ زن و ۶ هزار و ۳۷۵ نفر مرد هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره میزان تحصیلات نامزدهای تایید صلاحیت شده افزود: ۴۲۲ نفر از نامزدها دارای تحصیلات حوزوی در مقاطع مختلف هستند، ۱۰۲۱ نفر مدرک دکتری دارند و ۵ هزار و ۳۰۸ نفر هم در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل هستند.

موسوی ضمن اشاره به اینکه تعداد افراد دارای مدرک کارشناسی را ۴۰۴ نفر و کاردانی را ۲ نفر است، اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۲۳ نفر از افراد تایید صلاحیت شده بین ۳۰ تا ۴۰ سال دارند و میانگین سنی ۲هزار و ۳۹۰ نفر هم بین ۴۱ تا ۵۰ سال است. ۱۸۲۷ نفر از داوطلبان نمایندگی مردم بین ۵۱ تا ۶۰ سال دارند و تنها ۴۱۷ نفر آن‌ها بالای ۶۰ سال دارند.

گفتنی است یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند ماه برگزار خواهد شد و بر اساس اعلام وزارت کشور در این انتخابات تعداد واجدین شرایط رای دادن مجموعاً ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر و به تفکیک تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن است. همچنین تعداد رای اولی ها ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر خواهد بود.

ارسال شده در دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۲ بعد از ظهر
کد خبر: 9616495
آخرین خبر ها
گزیده خبرها