نا امنی در مدارس ، آسایش خاطر را از والدین سلب کرده است !
خطاب به وزیر آموزش و پرورش؛

نا امنی در مدارس ، آسایش خاطر را از والدین سلب کرده است !

همانطور که میدانیم مدرسه و آموزش و پرورش تنها مکان امنیست که والدین بدون دغدغه فرزندان خود را به آن می سپارند،حال با اتفاقات ناگواری که در ماههای گذشته  رخ داد و خبرآن نیز در رسانه های داخلی و خارجی منتشر شد ، تعداد زیادی از فرزندان(دانش آموزان) این مرزو بوم که آینده سازان این مملکت هستند در معرض تعرض و تجاوز قرار گرفتند که امنیت خاطر را از والدین سلب کرده است.

جای بسی تاسف و تامل است مکانی که همگان از آن بعنوان محلی برای آموزش و پرورش فرزندان مان یاد میکنیم به مکانی ناامن تبدیل شود و امنیت خاطر را از والدین برباید و والدین  مدام با این دغدغه که مبادا فرزندان آنها نیز دچار چنین حمله های وحشیانه و بدور ازانسانیت شوند بهترین ساعتهای عمر خود را در استرس و اضطراب بگذرانند.

جا دارد تا مسئولین با چنین افراد انسان نما که وحشیانه به گلهای نوشکفته این مرز و بوم تعرض میکنند برخورد قاطع داشته باشند تا عبرت سایرین شوند نه اینکه از رافت اسلامی برخوردار و مورد عفو قرار گیرند تا در دیگران شجاعت چنین اعمال وحشیانه ای زیاد شود .اگر برخورد قاطع با اینگونه افراد انجام پذیرد دیگر شاهد چنین فجایه ای نخواهیم بود .

نکته حائز اهمییت دیگر اینکه با تمام این اوضاع و احوال در بسیاری از مدارس دخترانه همچنان از سرایدارهای مرد استفاده میشود !!! آنهم با توجه به اخبار و اتفاقات شنیعی که در چند سال اخیر رخ داد.

گفتنی است در برخی موارد مسئولین آموزش و پرورش علت بکارگیری سرایداران مرد در مدارس دخترانه را کمبود نیرو اعلام می کنند که جواب قانع کننده ای برای اولیاء نیست.

جناب وزیر چه لزومی دارد یک مرد بعنوان سرایدار یا خادم یا... آن هم در مدارس دخترانه حضور داشته باشد ؟؟ آیا از خانم ها برای این امرنمی توان استفاده کرد؟ آیا باز هم باید شاهد اتفاقات ناگوار شویم تا بعدها مسئولین عذرخواهی کنند؟؟ آیا عذر خواهی یا حتی استعفای آن مدیر مسئول مرهم زخم خانواده ها و فرزندان آسیب دیده  خواهد بود؟

آیا فرزندی که آسیب می بیند میتواند به لحاظ روحی و جسمی یک فرد ایده آل و نرمال برای جامعه و آینده این مرز و بوم باشد ؟ با این اوصاف آینده کشورمان چگونه رقم خواهد خورد؟ آیا بهتر نیست جنگل نخوابیم تا خواب پریشان نبینیم؟ عقلانی تر نیست از حضور مردان در مدارس دخترانه خودداری کنیم تا مجبور نباشیم بعد از ایجاد مشکل دنبال راه چاره بگردیم؟

جناب سید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش  لطفا با ایجاد امنیت در مدارس آرامش را به دانش آموزان و والدین بازگردانید.

در پایان مردم خواستار آن هستند تا هرگونه مسامحه در هریک از سازمانهای احتمالی متبوع که موجب بروز آن شده را بررسی و با خاطی با اشد مجازات برخورد شود.

آقایان مسئول ، لطفا با آینده نگری پیش از وقوع چنین حوادثی به فکر راه چاره باشید و تلاش کنید تا با ایجاد فضایی امن و عدم حضور آقایان در مدارس دخترانه ،از دغدغه اولیا کم شود.

ارسال شده در شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲ بعد از ظهر
کد خبر: 3484051
آخرین خبر ها
گزیده خبرها