علی اصغر مونسان:

دستگاه‌های دولتی حق هتلداری ندارند

اسرار امروز. علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: کارت سفر امسال اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و ستاد خدمات سفر این استان در پاسخ به درخواست استاندار خراسان رضوی مبنی بر واگذاری ابنیه تاریخی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید به اندازه تمام دولت‌های گذشته مرمت و بهره‌برداری بناهای تاریخی واگذار شده است.

مونسان در بخشی از سخنان خود تاکید کرد: آمادگی داریم به غیر از بناهای تاریخی سطح یک و نفیس مانند برج نجومی رادکان، قلعه فلک الافلاک و غیره که غیرقابل واگذاری است بقیه را واگذار کنیم. در آرامگاه فردوسی ساماندهی جلوخان را به شهرداری واگذار کردیم و در فاز بعدی هم با شهرداری همراهی می‌کنیم که ورودی آرامگاه فردوسی ساماندهی شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با  با بیان این که ۲ مصوبه خوب در سال ۹۷ برای حوزه گردشگری داشتیم گفت: یک مصوبه مربوط به قانون واگذاری اراضی بود که برای تغییر کاربری توانستیم مصوبه بگیریم و معافیت خوبی برای سرمایه‌گذاران در پروژه‌های گردشگری گرفتیم، که این مصوبه در اواخر اسفند سال گذشته ابلاغ شد.

وی ادامه داد: مصوبه دیگر معافیت از حقوق گمرکی برای تجهیزات گردشگری که ساخت داخل ندارند بود که دولت همراهی کرد و تا پایان فروردین باید آئین‌نامه را ابلاغ کنیم.

وی درباره تقاضای کاهش تعرفه‌های آب و برق هتل‌ها نیز گفت: با وزیر نیرو در این زمینه صحبت کرده‌ام که وزیر اعلام کرد در حال حاضر نیز تعرفه صنعتی محاسبه می‌شود.

مونسان درباره درخواست فعالان صنعت گردشگری برای تغییر نرخ‌های تاسیسات گردشگری عنوان کرد: باید براساس بازار با هماهنگی مدیران این اقدام انجام شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درباره موازی‌کاری و اقداماتی در حوزه هتل‌داری و تورگردانی گفت: دستگاه‌های دولتی حق ندارند هتل‌داری یا تورگردانی کنند.

مونسان از اجرایی شدن کارت سفر در سال جاری خبر داد و افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان برای کارت سفر تخصیص یافته که در این دوره باید مشکلات قبلی برطرف شده باشد و در این دوره پولی به افراد پرداخت نمی‌شود و آژانس‌هایی که بسته سفر خرید کنند این تسهیلات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

 

منبع: ایسنا

 


ارسال شده در جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۵ بعد از ظهر
کد خبر: 0984709