سومین شهردار منتخب رشت هم تایید نشد!

اسرار امروز. محمدحسن عاقل‌منش گفت: حکم سومین منتخب شورای شهر رشت برای تصدی پست شهردار این شهر توسط وزارت کشور تأیید نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، محمدحسن عاقل‌منش رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت  در رشت اظهار داشت: در جلسه‌ هیئت رئیسه شورای شهر رشت که دیروز با حضور اعضاء هیئت رئیسه و دیگر اعضاء شورا برگزار شد نامه وزارت کشور مبنی بر عدم احراز شرایط حکم حسین علیقلی‌زاده برای تصدی پست شهردار رشت واصل شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به عدم تأیید حکم علیقلی‌زاده برای تصدی پست شهردار رشت توسط وزارت کشور، عنوان کرد: هیئت رئیسه و اعضای شورای شهر رشت مصمم هستند در اسرع وقت و بدون فوت زمان نسبت به انتخاب شهردار رشت اقدام کنند.

عاقل‌منش در پاسخ به این پرسش که آیا در جلسه فردا شورای شهر رشت موضوع انتخاب و بررسی گزینه‌های جدید شهردار رشت مطرح می‌شود یا خیر تصریح کرد: در جلسه فردا یقیناً موضوع عدم احراز شرایط شهردار منتخب مطرح می‌شود سپس در اسرع وقت نیز گزینه جدید را معرفی می‌کنیم.

گفتنی است ماهها از بلاتکلیفی شهر رشت که سکان هدایت آن به‌ علت استعفای یکباره مسعود نصرتی بطور موقت به علی بهارمست سپرده شد می‌گذرد و در این مدت مسئولان استان گیلان نسبت به تعیین تکلیف سریع موضوع انتخاب شهردار رشت هشدار داده‌اند.

 پس از استعفای نصرتی، اعضاء شورای شهر رشت در گام نخست پس از معرفی و بررسی کارنامه نامزدهای تصدی پست شهردار رشت، حامد عبداللهی را که از اعضاء شورای شهر بود بعنوان شهردار منتخب این کلان‌شهر انتخاب کردند که وزارت کشور وی را برای تصدی پست شهرداری تأیید نکرد. پس از ناکامی در دور نخست، اعضای شورا در گام بعدی موضوع انتخاب شهردار را  در صحن شورا مطرح  و این‌ بار حجت جذب که  یکی دیگر از اعضای شورا را بعنوان شهردار منتخب روانه وزارت کشور کردند که در نهایت صلاحیت وی نیز تأیید نشد.

سرانجام اعضاء شورای شهر رشت در سومین تلاش خود برای انتخاب یک گزینه جدید که مورد تأیید وزارت کشور نیز باشد حسین علیقلی‌زاده را در تاریخ 4 اسفند 97 و با 11 رأی بعنوان شهردار انتخاب و  را برای تأیید به وزارت کشور ارسال کردند.

منبع:تسنیم

 

 


ارسال شده در دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۹ قبل از ظهر
کد خبر: 9817424