اتمام حجت رییس هیئت نظارت بر انتخابات شوراها:

کسانی که دنبال منافع فردی هستند وارد انتخابات شورا نشوند

اسرار امروزتصویب نهایی طرح مدیریت تعارض در منافع و تایید آن توسط شورای نگهبان کمی زمان‌بر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از شبستان، رییس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان گفت: شورا را به عنوان یک نهاد مردمی که پل ارتباطی بین مردم و مسئولان محسوب می‌شود.

«خلیل بهروزی‌فر»، با اشاره به اینکه شوراها نهاد بسیار مهمی هستند که می‌توانند در توسعه، عمران و آبادانی روستاها و شهرها تاثیر مستقیم داشته باشند، افزود: پاکدستی از جمله مؤلفه‌های مهمی است که در بحث بررسی صلاحیت‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی یاداور شد: در سطح شوراهای شهر و حتی شوراهای اسلامی در روستاها عملکردها باید آن طور که باشند، نیست. بنابراین انتخاب افرادی که برای شوراهای شهر و روستا برگزیده می‌شوند ، بسیار مهم است.

رییس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان تاکید کرد: کسی که می‌خواهد وارد میدان شوراهای شهر و روستا بشود در حقیقت به مردم تعهد دارد و بایستی به دور از منافع فردی، خودش را در خدمت مردم ببیند و کسانی که به دنبال منافع فردی و شخصی خود هستند، نباید وارد میدان انتخابات شوراها بشوند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس تصریح کرد: امیدواریم با بازنگری‌هایی که در انتخابات شوراها اعمال می‌شود، بتوانیم زمینه را برای توسعه بیشتر شهرها و روستاها فراهم کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تصویب نهایی طرح مدیریت تعارض در منافع و تایید آن توسط شورای نگهبان کمی زمان‌بر است، اذعان کرد: نمایندگان مجلس با جدیت این امر را پیگیری می‌کنند تا افرادی که قصد خدمت بی‌منت به مردم دارند، وارد عرصه شوراها بشوند.

وی عنوان کرد: اصلاح قانون انتخابات شوراها از کمیسیون امور داخلی و شوراها در دستور کار مجلس قرار گرفت.

بهروزی فر بررسی طرح جامع مدیریت شهری را هم در کمیسیون تخصصی امور داخلی و شوراهای مجلس مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: در بحث ترک فعل اگر فرد کاری که باید انجام می‌داد را انجام ندهد مسلما جرم مرتکب شده و باید در مراجع قضایی پاسخگو باشد بنابراین این موارد جزء مواردی است که در بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها مورد توجه قرار می‌گیرد.


ارسال شده در سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۸:۱۰ بعد از ظهر
کد خبر: 1516814