استاندار گیلان:

استفاده از ظرفیت ۲۳ هزار نفری جامعه مهندسین استان بسیار مهم و ارزشمند است

اسرار امروز. ارسلان زارع گفت: آمادگی اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان در گیلان به عنوان یکی از اولین استان ها وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، استاندار گیلان در دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: گیلان را جزو پنج استان حادثه خیز کشور است .

ارسلان زارع با بیان اینکه از مشارکت سازمان نظام مهندسی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن استقبال می‌کنیم، افزود: ارتقای توجه به پایداری ساختمان ها از نیم درصد در سال ۱۳۵۷ به ۵۸ درصد در زمان حاضر گامی بزرگ است.

نماینده عالی دولت در گیلان استفاده از ظرفیت ۲۳ هزار نفری جامعه مهندسین استان را بسیار مهم و ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: گرایش جوانان به سمت رشته های مهندسی در آموزش عالی با توجه به نقش توسعه ای آن، مایه مباهات است.

وی اضافه کرد: سند آمایش سرزمینی بعنوان محور توسعه استان با رویکرد مبنی بر توجه به نگاه کارشناسی، رعایت استانداردهای علمی، استفاده از نیروهای مستعد و پر کردن خلاها از بسترهای قانونی تهیه می شود.

زارع یادآور شد: استفاده از ظرفیت ۲۳ هزار نفری جامعه مهندسین استان بسیار مهم و ارزشمند بوده و آمادگی اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان در گیلان به عنوان یکی از اولین استان ها وجود دارد.

وی با تاکید بر مقاوم سازی، نگهداری و تعمیرات ساختمان های دولتی، اداری و دستگاه های اجرایی در اولویت قرار می گیرد، افزود: از مشارکت سازمان نظام مهندسی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن استقبال می کنیم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی صنایع مرتبط با صنعت ساختمان، رونق این بخش علاوه بر پایداری اشتغال، پویایی جامعه را به دنبال دارد.

وی نقش آموزش مهارتی مهندسان در کنار کسب دانش علمی را در فرآیند جذب بازار کار آنان مهم دانست و بر ضرورت انعقاد تفاهم نامه با سازمان آموزش و فنی و حرفه ای استان برای تحقق این امر تأکید کرد.


ارسال شده در چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۸ بعد از ظهر
کد خبر: 2152280