مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در شب یلدا به آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت رفت

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. بهشت نقد اینجاست/ حضور در جمع مددجویان این آسایشگاه،  ترویج فرهنگ بشردوستی و گسترش همدلی و مهربانی در جامعه است/ معلولان بستری در این آسایشگاه به سید علی حسینی بعنوان مدیرعامل نگاه نمی کنند/ آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت اولین آسایشگاه احداثی کشور است/ این آسایشگاه دومین آسایشگاه از نظر تعداد مددجویان پس از آسایشگاه کهریزک تهران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شب یلدا فضای آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت  حال و هوای دیگری داشت. صدای خنده و شادی معلولان و سالمندانی که سالهاست تخت آسایشگاه همدم آنها شده، تا چند خانه آن سوتر هم شنیده می شد. همسایه‌ها، اهالی محله، داوطلبان دلسوز و خیّران مهربان مهمان آسایشگاه  بودند تا متفاوت ترین شب یلدای عمرشان را در کنار آنها جشن بگیرند. یکی کیک مراسم را با خود آورده، دیگری انار و هندوانه شب یلدا را تهیه کرده و دیگر داوطلبان و خیّران هم برای شاد کردن آنها، لحظاتی را در کنارشان سپری کردند. با همراهی آنها بلندترین و سردترین شب سال در دل چهاردیواری این  آسایشگاه ، گرمای لذت بخشی ایجاد کرده بود. قرار بود بلندترین شب سال برایشان به خاطره انگیزترین شب سال تبدیل شود. برق شادی در چشمانشان سوسو می زد.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان هم همزمان با شب یلدا تصمیم گرفت پیرو توصیه نماینده ولی فقیه در استان گیلان، با حضور در آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت،  شب یلدا را به یاد ماندنی‌تر کند.

 

علیزاده در این بازدید از آمادگی اوقاف و امور خیریه استان گیلان برای کمک به آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت خبر داد و گفت: حضور در جمع مددجویان این آسایشگاه،  ترویج فرهنگ بشردوستی و گسترش همدلی و مهربانی در جامعه است.

وی با بیان اینکه نگاه به چهره مادران و پدران در این آسایشگاه عبادت است، تاکید کرد: به نقل از یک معلول بستری در این آسایشگاه واقعا بهشت نقد اینجاست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در ادامه با بیان اینکه وظیفه همه ماست که به آسایشگاه کمک کنیم چرا که آخرت مان را تضمین می کند، اضافه کرد: انشاالله در آینده نزدیم به اتفاق تمام رئوسای ادارت شهرستانهای استان مجددا از این مجموعه بازدید خواهیم کرد.

در ادامه این بازدید یکی از معلولان که 38 سال در این آسایشگاه حضور داشت، گفت: امکان دارد با یک اتفاق، آینده هر کسی به این آسایشگاه متصل شود بنابراین مسئولان برای حمایت از این مؤسسه مردم نهاد باید پیشقدم شوند و منتظر دعوت نباشند.

شهرام جعفری معلول جسمی حرکتی که از سال 1359 روی تخت این آسایشگاه بستری است، افزود: از شما بعنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان انتظار دارم بعنوان یک راوی از هر قشری که می توانید جهت تامین نیازهای این  آسایشگاه کمک بگیرید تا پرچم این مجموعه همیشه بالا باشد.

جعفری خاطرنشان کرد: معلولان بستری در این آسایشگاه به سید علی حسینی بعنوان مدیرعامل نگاه نمی کنند چرا که وی جای پدر، مادر و خانواده را برای ما پر کرد.

این معلول بستری در آسایشگاه معلولین و سالمندان اضافه کرد: آقای حسینی  جلوی ریخت و پاش ها و اسراف را گرفت و حق را به حقدار رساند.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع پدران ومادرانی و خانواده ها در نگهداری معلولان خسته می شوند، تاکید کرد: نگهداری معلولان کار بسیار سختی است و این آسایشگاه پسران و دختران و خانواده های نااهلی را بخود دیده ، اما پرسنل این آسایشگاه در نگهداری از ما سنگ تمام می گذارند و به نظر با این کار، خدا را عبادت می کنند.

سید علی حسینی مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در ادامه این بازدید با اشاره به شب یلدا گفت: طبق سنتی چندین ساله، نیکوکاران و خیرین و مردم نوعدوست با حضور در آسایشگاه‌های معلولین و سالمندان رشت، مهربانی های  خود را با مقیمان این مرکز تقسیم کردند و با ارائه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود، ما را در تامین اقلام مورد نیاز شب یلدا یاری نمودند.

حسینی افزود: آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت همچون همیشه دستان سخاوتمند خیرین ارجمند و نیکوکاران خیراندیش را به گرمی می فشارد.

وی ضمن بیان اینکه آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت اولین آسایشگاه احداثی کشور است، اضافه کرد: این آسایشگاه دومین آسایشگاه از نظر تعداد مددجویان پس از آسایشگاه کهریزک تهران است.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان با اشاره به پرداخت بیش از یک میلیارد تومان حقوق و بیمه به پرسنل، یادآور شد: از تمام شهرهای استان گیلان در این مجموعه از جمله یتیم، در راه مانده، مسکین، سالمند و ... داریم و برای اداره امور این 450 مددجو حتی دست مسئولان را می بوسم.

وی با انتقاد از نماینده عالی دولت در استان گیلان، یادآور شد: حضور استاندار باعث فرهنگسازی برای سایر مسئولین می شود اما متاسفانه نه تنها استاندار سابق استان گیلان حتی یکبار به این آسایشگاه نیامد بلکه هیچ کمکی هم به مددجویان این مجموعه نکرد.

حسینی با تاکید بر اینکه نباید در بازدید از این آسایشگاه و دلجویی مددجویان و مددکاران غفلت کرد، تاکید کرد: اگر این آسایشگاه نبود باید 200 فرد بی سرپرست در خیابانها رها می شدند و شهرداری را با چالش روبرو می گردید  و ما مسئولیت نگهداری از آنان را تقبل کردیم . اما متاسفانه شهرداری رشت سالی 30 میلیون تومان آن هم با بروکراسی و پیگیریهای نفس گیر به ما می پردازد!! متاسفانه  شهردار رشت هم همانند برخی از مسئولان، معلولان و سالمندان این آسایشگاه را فراموش کرده اند!

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در پایان ضمن تقدیر از مردم نوعدوست که هیچ زمانی مسئولان این مجموعه را تنها نگذاشتند، خاطرنشان کرد: مردم ما بسیار مهربان هستند، همان قدر که مسئولین به ما بی توجهی می کنند.


ارسال شده در پنجشنبه ۰۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱:۴۲ قبل از ظهر
کد خبر: 1339739